Hadobás a hosszabbításban döntött a Malmö ellen

Remekeltek kapusaink is, Csala Patrik, Chmelik Levente és Orosz Gergely is győzelemre vezette csapatát. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Svédország, J20 Nationell

Szombaton a Västeras a Malmö Redhawkst fogadta, és győzte le fordulatos mérkőzésen hosszabbítást követően 4-3-ra. Az egyenlítő találatnál Hadobás Zétény gólpasszos volt, a hosszabbításban idénybeli harmadik találatával eldöntötte a találkozót, Antek Tamás 75%-kal védett. Egy nappal később a Västeras 7-4-re verte az Oskarshamnt, Antek ekkor csere volt, Hadobás egy gólpasszt jegyzett. Kedden a Färjestadnál vendégeskedtek, Antek 84%-kal dolgozott a vasak között, a Västeras pedig 3-2-es vereséget szenvedett. A Västeras a roppant szoros alsóház második helyén áll.

A felsőházban a Växjö Horváth Bencével a negyedik sorban 2-1-re legyőzte a Luleát, majd 4-2-re a Skellefteát is. A fiatal magyar csatár pontot nem szerzett, a Växjö második a tabellán.

Svédország, J18 Nationell

A déli csoportban a Mora 2-1-re kikapott a Malmö Redhawks vendégeként, majd 3-1-re alulmaradt a Rögle csarnokában is. A második mérkőzésen Nemes Márton betalált és egy gól különbségre felhozta csapatát, a végjátékban azonban az üres kapus szituáció rosszul alakult csapata számára. A Mora az utolsó, tizedik helyen áll a csoportban. Az említett Malmö csapatában a 14 éves Orgoványi Richárdot január 22-én és 25-én is a negyedik sorba nevezték.

Az északi csoportban a szintén csoportutolsó Nacka egy mérkőzés erejéig felhívta a 15 éves Vén Bendegúzt a serdülőcsapatból. A 2007-es hátvéd a Täby ellen 4-1-re megnyert mérkőzésen a harmadik sorban ment.

Finnország, U20 SM-sarja

A JYP Varga Balázzsal a csapatban 5-1-re kikapott a TPS vendégeként, majd hazai pályán a Kärpät ellen 4-1-re győzni tudott, Varga nem szerzett pontot.

Az alsóházban a SaiPa hazai pályán 7-2-re verte a K-Espoo-t, Deák Márton 13 percet kapott. Másnap a SaiPa hosszabbítást követően 4-3-ra kikapott a Sporttól, Deák 23 perc jégidő mellett -3-mal zárt.

Finnország, U18 SM-sarja

A SaiPa/Ketterä hazai környezetben 3-0-ra verte a TuTót, a hazaiaknál szereplő Farkas Olivér valamint a vendégeknél jégre lépő Schwartz Gergő, Zimányi Dániel, Aleksandar Antonijevic trió sem szerzett pontot. A TuTo egy nappal később is lőtt gól nélkül maradt, a KooKoo otthonában 4-0-ra maradtak alul, Pásztor Viktort az első harmadot követően négy bekapott gól után lecserélték.

Németország, DNL U20

Másfél hónap után védett ismét mérkőzésen Csala Patrik. Az ifjúságú korú portás a Kaufbeuren ellen 5-1-re megnyert mérkőzésen védte a Köln kapuját, 96,4%-kal dolgozott, az ellenfélnél Rokaly Boldizsár Richárd és Farkas Bence pont nélkül maradt. Másnap újból megmérkőztek a felek, a Köln ekkor 6-2-re nyert, a Kaufbeuren második góljánál Farkas és Rokaly Boldizsár is gólpasszos volt, Csala cserekapusként nézte a találkozót. A Düsseldorf előbb 4-0-ra, majd 3-1-re alulmaradt a Berlin vendégeként, Hiezl Balázs nem szerzett pontot.

Egyesült Államok, NAHL

Orosz Gergely 37 lövésből 36-ot hárítva 6-1-es győzelemre vezette az Odessa Jackalopest a New Mexico Ice Wolves ellen. Másnap sem ő, sem csapata nem tudta megismételni az előző napi teljesítményt, 5-4-es vereséget szenvedtek, Orosz 84%-kal dolgozott. A New Jersey Titans pénteken 3-2-re kikapott a Philadelphia Rebels vendégeként, szombaton büntetőlövéseket követően hasonlóan 3-2-es vereséget szenvedtek. Keresztes Levente a második mérkőzésen gólpasszos volt, saját rávezetését kihagyta.

Egyesült Államok, NCDC

A Connecticut Jr. Rangers háromszor mérkőzött meg a WB Scranton Knights-cal, a két magyar játékost is foglalkoztató klub előbb 5-1-re kikapott, majd hosszabbításban egy pontot szerzett (2-3), végül 4-0-s győzelemnek örülhetett. A mindhárom találkozón szerepet kapó Tóth Tamás a győztes meccsen csapata második gólját lőtte, Banga Nándor az elsőn játszott. A South Shore Kings Horváth Donáttal a csapatban 6-5-re kikapott a Junior Bruinstól. Kocsis Botond és a Rockets HC 3-2-re kikapott a Mercer Chiefs vendégeként.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A Carolina Jr. Hurricanes előbb 7-2-re majd 4-3-ra verte a Hampton Roads Whalers: Kaibás Kornél az első találkozón 1+1-ig, a másodikon egy gólpasszig jutott, Chmelik Levente a 7-2-es meccsen 93%-kal védett.