Stílusosan ünnepelte 1000. meccsét John Tavares

A Toronto kapitánya két gólpasszal és győzelemmel jubilált a Washington ellen. Mérföldkőhöz érkezett Brent Burns is, aki 1300. mérkőzésén lépett jégre.

A PNC Arenában igazi csúcsrangadóra készültek, hiszen a Metropolitan-csoportot vezető Carolina fogadta az Atlantic és a teljes NHL élén álló Bostont. A liga két topcsapatának nagy küzdelme végül elmaradt, a Hurricanes simán győzött 4-1-re. A hazaiak végig irányították a meccset, háromgólos előnyt építettek, amire a Bruins csak negyedórával a vége előtt tudott válaszolni. 3-1 után a Boston hiába próbált előre menni, a Carolina remekül védekezett, amit jól szimbolizál, hogy a liga egyik legjobb támadóalakulata mindössze 25 lövésig jutott. A 4-1-es végeredményt Jordan Staal állította be egy emberhátrányos góllal öt perccel a befejezés előtt. A Canes zsinórban az ötödik mérkőzését nyerte meg, a Boston viszont ebben a szezonban először szenvedett vereséget három egymást követő bajnokin. Az 1300. meccsét játszó Brent Burns egy gólpasszt adott a jubileum alkalmából. A veterán hátvéd a maga 1300 mérkőzésével negyedik az aktív játékosok listáján Eric Staal (1335), Ryan Suter (1331) és Alekszandr Ovecskin (1325) mögött.

burns 1300

A Toronto az első harmadot átaludta a Washington ellen, de a második felvonásban rálépett a gázra és végül 5-1-re nyerte meg az összecsapást. A Scotiabank Arenában az első szünetre még fővárosi előnnyel mentek pihenni a csapatok, a fordulás után viszont a Leafs 12 perc alatt négyet rámolt be, így a befejező húsz perc már csak formalitás volt. A hazai csapatban ketten szereztek két pontot: az egyikük Michael Bunting volt, a másik az 1000. mérkőzését játszó csapatkapitány, John Tavares. A Washington az újabb vereségével tovább süllyedt: legutóbb több mint egy hónapja, karácsonykor tudott megnyerni két egymást követő mérkőzést, az azóta eltelt időszakban 6 győzelem mellett 9 vereséget gyűjtött be.