UTE–DEAC 3-2

A lila-fehérek Kiss Patrik duplájával legyőzték mumusukat és megszerezték a Magyar Kupa bronzérmet.

Az újpestieknél a szombati elődöntőhöz képest kidőlt két hátvéd, Kiss Dánielre és a finn Jekunenre sem számíthatott a szakvezetés, Nemes Benjáminnak csakúgy mint a Volán elleni mérkőzés második felében ezúttal is ötödik bekket kellett játszania. A DEAC változatlan összeállításban kezdte a bronzmérkőzést, tehát Spirkot és Daleckyt ezúttal is nélkülöznie kellett György József vezetőedzőnek. Az álmoskás kezdést követően a 10. percben jött az első igazi helyzet, amikor a debreceni Sági Martin közelről tesztelte testvérét, az újpesti kaput védő Sági Mátét. A 17. percben hosszú időre beszorult a harmadik újpesti sor, Kovács Sebestyén egy fájdalmas blokkolás után csak szabálytalanul tudta megállítani Szoszunovot, és bár a késleltett kiállítás rosszul festett lila-fehér szempontból, végül nem esett gól. A debreceni emberelőny alatt Novotny lövése csípte a vasat, majd a kiegészülést követően Pereszunko tálalt Shirley elé, a kanadai légiós elügyetlenkedte a helyzetet.

ute deac

Fotók: Vörös Dávid / UTE

A második harmad jóval több izgalmat tartogatott, mint az első. A 22. percben Tornyai távoli lövése jött le Hetényiről, Kiss Patrik a kipattanóból megszerezte a vezetést az UTE-nak. A bekapott gól megfogta a hajdúságiakat, a lilák majd minden cseréből veszélyes helyzeteket alakítottak ki. Shirley és Madácsi mentek el egy védő ellenében, Hetényi fogott. A 33. percben Shirley maradt egyedül a kapu előtt, de mellé emelt. A folytatásban Sági bemutatta a hétvége védését: Mihalik András keresztpasszát Versich kapásból ellőtte, de az újpesti második számú hálóőr bárddal bravúrosan átért. A játékrész hajrájában egy perc alatt két gólt is láthatott a publikum. Előbb a DEAC egyenlített, egy támadó harmadbeli bulit követően Bukor lekészítését ágyúzta be Vokla a kékről, majd Kovács Alex húzogatott Bogesic mellett, remekül találta meg a túloldalon érkező Pereszunkot, az ukrán kilőtte a hosszút, 2-1. A harmadot Madácsi helyzete zárta.

A harmadik felvonás eleji Novotny helyzetnél még úgy tűnt, hogy mozgalmas játékrész következik, ám a következő percekben mezőnyhoki állandósult. Az 52. percben ismét gyors gólváltás történt, előbb Shirley semleges harmadbeli korongszerzését követően Kiss Patrik szerezte meg ziccerből második gólját, majd Zalamaj tette kapura a játékszert, Versich jó ütembe szúrt bele a lövésbe, 3-2. A folytatásban hiába próbálkozott az egyenlítéssel a DEAC, az UTE magabiztosan őrizte előnyét. Hetényi két perccel a vége előtt lekorcsolyázott, és bár Izackyék rendesen körbelőtték Sági kapuját, több gól már nem született. Az UTE 3-2-re megnyerte a mérkőzést és megszerezte a Magyar Kupa harmadik helyét.