Először nyert a Seattle a Vancouver ellen

Az NHL legfiatalabb klubja eddig hat vereséggel és pont nélkül állt a Canucks ellen.

A New York Islanders a kanadai fővárosban gyűjtötte be egymás után a hatodik vereségét és a tizedeiket az utolsó 11 mérkőzésén. Az Ottawa 2-1-re győzött a két kapusa, Anton Forsberg és Cam Talbot vezérletével. A hibátlanul védő Talbot a mérkőzés közepén sérült meg, őt váltotta a svéd hálóőr, aki hidegen, a padról beugorva is 21/22-es mutatót ért el.

A nap slágereredménye a 3-2 volt, hiszen három találkozó is ezzel a végeredménnyel zárult, ráadásul mindegyik a túlórában dőlt el. Időrendi sorrendben először a Toronto győzött ilyen arányban a Rangers ellen. A New York-iak a második harmadban Filip Chytil duplájával még fordítani tudtak, de a befejező húsz percben nem bírták el a Leafs nyomását: négy perccel a befejezés előtt Timothy Liljegren egyenlített, a ráadás 19. másodpercében pedig Mitchell Marner eldöntötte a mérkőzést.

Az American Airlines Centerben igazi csúcsrangadót rendeztek, ahol a Pacific-csoportot vezető Dallas fogadta a Metropolitan élén álló Carolinát. Itt a Stars fordított még az első harmad végén, de Brent Burns révén a második elején a Hurricanes egyenlített. A következő 37 perc a két kapusról, Antti Raantáról és Jake Oettingerről szólt, akik minden kísérletet hárítottak. A két kapus különcsatáját végül a finn nyerte, miután a hirtelen halál második percében Martin Necas megszerezte a pluszpontot a vendégeknek. A találkozón Sebastian Aho karrierje 16. emberhátrányos gólját lőtte, ezzel beállította Eric Staal franchise-rekordját.

A játéknap nagy meglepetését a Columbus szolgáltatta, miután 3-2-re tudott győzni Edmontonban. Akárcsak a Toronto és a Carolina, a Jackets is hátrányból fordítva nyert: Kirill Marcsenko a befejező etap végén egyenlített, Kent Johnson pedig a túlóra felénél megszerezte a Columbus győztes gólját, amivel véget vetett az Oilers hatos győzelmi sorozatának.

A Vancouver kispadján győzelemmel bemutatkozó Rick Tocchet a második mérkőzésén óriási pofonba szaladt bele Seattle-ben. A Kraken 6-1-re ütötte ki a kanadai gárdát a három pontot szerző Jared McCann és a duplázó Oliver Bjorkstrand vezérletével. A Seattle fölényére jellemző, hogy a vasak között Martin Jonesnak 19 védés is elég volt a győzelem megszerzéséhez.