Hibátlan magyar hétvége az EWHL-ben

Jó formában vannak a magyar női csapatok, több fiatal is gólt is szerzett.

EWHL

Mindhárom magyar együttes győzött a nemzetközi sorozatban. A MAC Budapest Kapfenbergben játszott a Neuberg csapatával, és 4-1-re nyert. A magyar együttes már a 8. percre kétgólos előnyben volt, az U18-as vb-ről visszatérő Gondos Tamara és Báhiczki-Tóth Boglárka találatával. A meccs derekán szépített az osztrák együttes a korábbi magyar válogatott és egykori MAC-os Alexandra Gowie révén, de egyenlítenie nem sikerült. A MAC a hajrában bebiztosította a sikert, Józsa Orsolya és Olivia Atkinson is eredményes volt.

Szombaton a BJA fogadta a Bolzanót a Tüskesátorban. A dél-tiroliak szereztek vezetést a 2. percben, de a 15 éves Bereczki Blanka egy perc múlva egyenlített. A BJA az első harmadban még két gólt szerzett, a szintén 2007-es Fehér Nikolett, majd Kristine Guerriero talált be. Innen már biztosan őrizte előnyét a magyar együttes, a Bolzano közelebb zárkózott ugyan, ám Torontáli Anna góljára már nem érkezett válasz, 4-2 lett a vége.

Egy nappal később a HKB is legyőzte a Bolzanót. A címvédő villámgyorsan kétgólos vezetéshez jutott, Huszák Alexandra és Szamosfalvi Petra talált be. Nem álltak le a hazaiak ezt követően sem, Puskás Noémi emberhátrányból, majd a második felvonásban Huszák emberelőnyből növelte a különbséget. A Bolzano az 50. percben szépített, 4-1 lett a vége.

A HKB vezet, öt pont az előnye az SKP Bratislava előtt. A MAC a harmadik, a BJA a negyedik helyen áll.

DEBL

Az osztrák ligában a MAC Marilyn 3-0-ra, majd 5-2-re is vezetett a Vienna Capitals Flyers ellen, de az ellenfél az utolsó tíz percben egyenlített, majd a hosszabbításban a meccset is megnyerte. Csiszer Sarolt 2+2-vel zárt.

OB I

A magyar bajnokságban a BJA 9-0-ra verte az FTC-Telekomot. Az U18-as válogatott Gergely Dalma mesterhármast ért el.

U25

Az A osztályban a MAC Marilyn 3-1-re nyert az FTC ellen, majd 5-0-ra a Rampage vendégeként, így az élre állt. A HKB II-es csapata Gyergyószentmiklóson járt, először ráadásban 4-3-ra kikapott az ASC Foxtól, majd büntetőkkel 2-1-re nyert.

A B osztály nyugati csoportjában a Szombathely 8-1-re verte a Tatabányát, míg keleten a Debrecen 2-1-re nyert a Hatvan ellen. Nyugaton a Rampage, keleten így is a Hatvan vezet.