A Nyitra nyerte a Kontinentális Kupát

A szlovák csapat a Cardiffot is legyőzve háromból három diadallal abszolválta a hétvégi négyes döntőt.

Az angers-i final four második játéknapjának történései után a kvázi döntőt a HK Nitra és a Cardiff Devils vívta egymással vasárnap délután. A szlovákok már az első harmadban eldöntötték a meccset, három góljukra a maradék 40 percben csak kettővel tudott felelni a brit liga walesi bajnokcsapata. A második számú európai kupasorozat 25. kiírását így a négyes döntőt három győzelemmel behúzó nyitraiak nyerték, ötödik szlovák csapatként a Kassa (1998), a Slovan (2004), a Zvolen (2005) és a jelenleg másodosztályú MHC Martin (2009) után. A döntőben ott volt a junior-vb-t követően a Nitra idei második körös NHL-draftolt tehetsége, Adam Sykora is, a 18 éves támadó végül 6 meccsen 1-1 góllal és gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

Az ezüstérem a házigazda Angers játékosainak a nyakába került: a francia csapat előbb ledolgozta kétgólos hátrányát az Asiagóval szemben, majd a túlórában a második helyhez szükséges pluszpontot is behúzta, így saját közönsége előtt ünnepelhetett.