Olaszország?Magyarország 1-3

A magyar női ifjúsági válogatott legyőzte a divízió 1/A-s vb házigazdát, amivel megőrizte az éremszerzés reményét.

Magyarország női U18-as válogatottjának kapujában az ötödik vb-mérkőzésen is Révész kapott lehetőséget. Az olaszok a feljutás reményében léptek jégre, egyből neki is estek a dobogóért küzdő együttesünknek. A 6. percben a házigazda megszerezte a vezetést, miután Fantin emberelőnyben betalált nekünk (1-0). Az első magyar kapura lövés meghozta az egyenlítést: pontosan három perccel később Pásztor addig kerülgette az olasz kaput, amíg be nem juttatta a korongot (1-1). A nyitó harmad második felében egy-egy kiállítást osztottak ki a játékvezetők.

A második játékrész 15. másodpercében emberelőnybe kerültünk, nem éltünk vele, ám pár percre rá Gondos és Mozolai megléptek kettő az egy ellen, az akciót utóbbi sikerrel fejezte be, így fordítottunk (1-2). A második gólunk után öt a négy ellen növelhettük volna előnyünket, ehhez képest Révésznek kellett védenie Fantin hátrányos szólóját. A felvonás második felében kibekkeltünk egy hátrányt, aztán a 37. percben egy késleltetett kiállítás során Báhiczki-Tóth bombázott a kék vonalról a kapuba, a lövésbe talán beleért valaki (1-3).

A záró húsz percre kapust cserélt Olaszország, Girardi helyét Ostoni vette át. A játékrész közepén emberelőnybe kerültünk, nem éltünk vele, aztán három perccel a vége előtt a házigazda időt kért és lehozta a kapusát, hiába. Magyarország 3-1-re nyert, így 8 ponttal zárja a ritteni eseményt. A bronzérem a világbajnokság zárómeccsén dől el: ha Németország rendes játékidőben veri a 7 pontos Franciaországot, a dobogón végzünk.