Szlovákia még mindig nagyon tud valamit

Északi szomszédaink az idei 1/2-es Simon Nemec vezetésével legyőzték az Egyesült Államokat, a jövő évi 1/1-várományos Connor Bedard 7(!) ponttal zárt.

Folytatódott a meglepetések sorozata a kanadai A csoportos junior világbajnokságon. Szlovákia a második harmadban 3:19 alatt rámolt be három gólt az amerikai kapuba, ezzel megágyazva 6-3-as sikerének. A szlovák gólokat mind különböző játékos ütötte, az idei 1/2-es NHL-draftolt Simon Nemec 3 gólpasszal zárt. Az Egyesült Államok mezében Tyler Boucher duplázott, a második harmad hajrájában Kenny Connors végleges fegyelmit kapott. A mérkőzés vége előtt a 100 kilós szlovák csatár, a korábban gólt is szerző Robert Baco ? akinek vehemenciáját 2021-ben a magyar U19-es válogatott is megtapasztalta Molnár szabálytalanságát követően ? szintén véglegest kapott.

Németország a svédek elleni 1-0-s vereséget követően Kanada dolgát már nem tudta megnehezíteni, a házigazdák sima 11-2-es verést osztottak ki. A juharleveleseknek volt mit javítaniuk a csehektől elszenvedett vereséget követően, ezt meg is tette: Connor Bedard hétpontos meccset hozott össze – mesterhármas mellett négyszer szolgálta ki társait -, Dylan Gauther ugyancsak triplázott. Kanada összesen nyolc emberelőnyös gólt ütött, ebből ötöt a középső játékrészben, ami új világbajnoki csúcs. Németország két mérkőzést követően két vereséggel áll, bele kell húzniuk, ha el akarják kerülni a kiesésről döntő osztályozót.