Négygólos hátrányból nyert a Detroit Pittsburghben

A nem mindennapi feltámadást a ráadásban koronázta meg a Red Wings. John Gibson majd? félszáz védéssel vezette győzelemre az Anaheimet.

A duplázó Brayden Point vezetésével tükörsima meccsen tartotta otthon a pontokat a Tampa a Montreal ellen. A Lightning a második harmad végén már 3-0-ra vezetett, Vasziljevszkij shutoutját végül az 58. percben, 4-0-nál tudta csak elrontani az a Kaiden Guhle, aki a szezonban csupán másodszor volt eredményes és 35 bajnoki után ?11-es mutatóval áll.

New Jerseyben feledtette egy nappal korábbi ottawai kisiklását a listavezető Boston. A Bruins két nyerőembere a két gólt előkészítő Lindholm, valamint a 30 védést bemutató Ullmark volt, utóbbi az összes fontosabb kapusstatisztikában az élen áll: a győzelmek számát (20), a védési hatékonyságot (93.8%) és a kapottgól-átlagot (1.90) tekintve is vezeti a liga kapusrangsorát, mindemellett idénybeli 3 shutoutja is a legtöbb holtversenyben. A szezont remekül kezdő Devils ezzel szemben zuhanórepülésbe kapcsolt, előző 9 meccséből a nyolcadikat bukta el, ebből hétszer pontot sem szerzett, lassan a playoffpozíciója is billegni kezd.

Hatalmas fordítást mutatott be Pittsburghben a Detroit. A négygólos hazai nyitó harmad csúnya kiütést ígért, a folytatás ehhez képest homlokegyenest ellentétesen alakult: a Red Wings a második és harmadik etapban is 2-2 gólt szerezve kiegyenlített az 57. perc végére, majd Walman góljával a győzelmet is megszerezte a túlórában. A Detroit ezt megelőzően fennállása során csupán három ízben tudott négygólos deficitről meccset nyerni, a legutóbbi alkalom is majdnem négy évtizeddel korábbra, 1984. december 4-ére datálódik.

Fordulatos mérkőzés után vitte el a pontokat Seattle-ből a Calgary. A Flamesben a Coloradóval tavaly Stanley Kupa-győztes Kadri egy gólt és egy gólpasszt is kiosztott, a másik nyári sztárszerzemény, Jonathan Huberdeau pedig kerek 8 perccel a lefújás előtt vitte be a döntő találatot.

John Gibson parádéját hozta az Anaheim?Vegas bajnoki. A Ducks hálóőre a kapujára záporozó 51 lövésből 49-et megfogott – ez természetesen szezoncsúcs -, majd a szétlövésbe torkolló végjátékban sem tudtak túljárni az eszén a Golden Knigths játékosai. A remeklő kapus mellett a Henrique, Terry, Zegras trió szállította a ritka anaheimi sikert: előbbi a rendes játékidőben duplázni tudott, mindkétszer nevezett társai szolgálták ki, akik aztán a szétlövés során is betaláltak ? Zegras pazar rávezetését külön is megmutatjuk majd.