Magyarország?Japán 3-4

A magyar juniorválogatott vereséggel kezdte világbajnoki felkészülését a divízió 1/B-s ázsiai együttes ellen.

Pörgős játékot hozott a találkozó első harmada: a mieink majd’ végig bent tartották a korongot a japánok harmadában, de Ocuka kapujára kevés veszéllyel. Mindkét csapat próbálkozhatott egyszer emberelőnyből, a magyar csapat fórjátékában nemigen volt benne a gól. A 16. percben elpasszoltuk a korongot a semleges harmadban, Taneicsi kilépett és mattolta a mérkőzés első felét megkapó Chmelik Leventét. A 18. percben egy magyar hátvédlövés pattant le a blokkról, a japánok ismét kontráztak, Usio második szándékból megduplázta az ázsiaiak vezetését.

A középső felvonás is magyar fölényt hozott, és végre megjött az áttörés is: a 27. percben Varga Balázs lőtt be egy kipattanót. A folytatásban előbb mindkét együttes kapust cserélt – a magyar vasak közé Antek állt -, majd a 34. percben Horváth Bence került helyzetbe: önzetlenül lekészített a másik oldalon érkező Fekete Alexnek, akinek már nem volt nehéz dolga, 2-2.

A harmadik játékrész eleje a japánoké volt, a 43. percben pedig a második gólját lövő Usio közelről ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. Mindkét együttes kihagyott egy-egy emberelőnyt a folytatásban, majd a japánok a harmadik fórjukat már beütötték, egy hátvedlövésbe ért bele a szintén duplázó Taneicsi.

Az 56. percben zárkóztak a mieink: Tóth Tamás készítette le a korongot Ádám Zsoltnak, a csapatkapitány lövése a japán kapus lábai között került a hálóba. A végjátékban emberelőnyben támadhatott a magyar válogatott, majd Antek is lekorcsolyázott, ám egyenlíteni már nem sikerült. Vas Márton együttese 4-3-ra kikapott a divízió 1/B-s Japántól, a felek csütörtökön újból összecsapnak. A meccs legjobbjának Varga Balázst és Ocukát választották.