Zsinórban 1000. meccsét játszotta Phil Kessel

A Vegas csatára egy Arizona elleni győzelemmel ünnepelte meg a jubileumot. Történelmi sikert ért el a Seattle.

A Nyikita Kucserov, Andrej Vasziljevszkij páros hozta a meccset a Tampának a Calgary ellen. Az orosz szélső kettőt vágott, honfitársa 39 lövést fogott a 4-1-re megnyert mérkőzésen. A Lightning egymás után harmadszor nyert, a Flames ellenben a nyolcadikat vesztette el a legutóbbi tízből.

A hazai jégen játszó Carolina rommá lőtte Pavel Francouzt, de ez is csak arra volt elég, hogy a Hurricanes egy pontot szerezzen a Colorado ellen. A cseh cerberus 46 lövést fogott, miközben a bajnokcsapatnak 15 lövés is elég volt ahhoz, hogy a hosszabbításban megszerezte a győzelmet. A 2-3-as végeredményt Artturi Lehkonen állította be a hirtelen halál második percében.

A St. Louis hasonló forgatókönyv alapján győzött, mint a Colorado, hiszen itt a Blues játszott alárendelt szerepet, mégis győzni tudott a Washington ellen 5-4-re. A St. Louis 12 perc játék után már 3-0-ra vezetett, majd ezután teret adott a fővárosiaknak, akik hiába nyerték meg 51-24-re a kapura lövéseket, csak az utolsó négy percben tudták egálra menteni a meccset John Carlson és Conor Sheary góljaival. A plusz öt perc nem hozott gólt, így jöhettek a rávezetések, ahol Pavel Bucsnyevics gólja döntött a hatodik körben. Thomas Greiss 47 lövést fogott, John Carlson emberhátrányos találattal ünnepelte a 900. meccsét, Alekszandr Ovecskin pedig megszerezte az 1425. pontját, amivel befogta a 18. helyen álló Bryan Trottiert.

john carlson

A Dallas úgy nyert 6-4-re Floridában, hogy az első harmadot 4-0-val abszolválta. A Stars az erős kezdés után alaposan kiengedett, a Panthers viszont magához tért és hat perccel a befejezés előtt minimálisra csökkentette a különbséget, de Ty Dellandrea üres kapus gólja megpecsételte a hazaiak sorsát. Roope Hintz egy duplával ünnepelte a 26. születésnapját és 10 meccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A Minnesota/Dallas franchise történetében korábban csak Dave Gagner tudott két góllal ünnepelni, még 1990. december 11-én a Calgary ellen 5-4-re elveszített mérkőzésen.

A Columbus is 6-4-re győzött, mégpedig a Montreal ellenében. A Nationwide Arenában az első harmadban lőttek kettőt a hazaiak, a másodikban szintén kettőt a vendégek. A befejező húsz perc ezt követően igazi gólzáport hozott: összesen hat gól született, amiből négyet lőttek a hazaiak. A fordulópont a harmad közepén volt, amikor 3-3 után kereken egy perc különbséggel Sean Kuraly és Mathieu Oliver is mattolta a Habs védelmét. A Columbus az utolsó négy találkozójából hármat megnyert, a legutóbbi Montreal elleni nyolcból pedig hetet.

A hazai pályán játszó Toronto sem tudta megállítani a New Jerseyt: a Devils 3-2-re nyert a hirtelen halálban és ezzel folytatta győzelmi sorozatát. A Scotiabank Arenában a New Jersey közel állt ahhoz, hogy már rendes játékidőben behúzza a meccset, de két perccel a befejezés előtt William Nylander még megmentette a kanadai gárdát. A ráadásban végül Jegor Sarangovics döntött, ami a Devils zsinórban tizenegyedik sikerét jelentette.

Továbbra is bevehetetlen Boston. A Bruins a 10. hazai mérkőzését is megnyerte a szezonban, s egyetlen sikerre került a Chicago 1963-as és a Florida 2021-es NHL-rekordjától. A Boston soros áldozata ezúttal a Philadelphia volt, amely 4-1-es vereséggel távozott a TD Gardenből. A fekete-sárgáknál ezúttal David Krecjí vitte a prímet a maga két góljával. A vendégek kispadján John Tortorella az 1400. meccsét dirigálta, ezzel az amerikai születésű edzők listáján az első.

Kyle Connor mesterhármasával győzött a Winnipeg 3-2-re az Anaheim ellen. A karrierje harmadik tripláját jegyző csatár először a második harmadban egyenlített előnyben, majd a mérkőzés utolsó öt percében kétszer is bevette a Ducks kapuját. A győztes gólt 54 szekundummal a befejezés előtt lőtte 2-2-es állásnál.

A Nashville-nek győzelmet ért az erős kezdés a New York Islanders ellen. A Predators az első tíz percben hármat lőtt, amihez a második harmad elején még egyet hozzácsapott, így a 25. percben már 4-1-re vezetett. Az Isles ezután hiába kapaszkodott, a meccs végére csak kozmetikázni tudta az eredményt: a vége 5-4-es Nashville győzelem lett. Az újonc Juuso Pärssinen kettőt lőtt és egyet előkészített, Roman Josi négy gólpasszt adott, Ryan McDonagh pedig egy assziszttal ünnepelte a 800. meccsét .

A Pittsburgh tízgólos meccsen győzött Minnesotában 6-4-re. A hazaiaknál Joel Eriksson Ek duplázott, ám ez roppant kevésnek bizonyult a Sidney Crosby, Jake Guentzel páros ellensúlyozására, akik ketten együtt három gólig és hét pontig jutottak az Xcel Energy Centerben. A győzelemmel a Pens ismét 50%-os, a Wild viszont éppen ezzel a vereséggel csúszott át negatív mutatóba.

A Vegas esélyeshez méltóan sima 4-1-es győzelemmel lépett át az Arizonán. Alex Pietrangelo három pontot tett a táblára, Logan Thompson 25 lövést fogott, Phil Kessel pedig a liga történetének első játékosa lett, aki megszakítás nélkül 1000 mérkőzésen lépett jégre. Kessel sorozata majdnem pontosan 13 éve, 2009. november 3-án kezdődött egy Toronto?Tampa Bay mérkőzésen.

kessel 1000 games 2

A hazai pályán játszó Seattle történelmet írt, hiszen fennállása során először nyert a hirtelen halálban hazai pályán. A Kraken a New York Rangerst fogadta, a Climate Pledge Arenában mindhárom játékrész döntetlenre végződött, így a döntés a túlórára maradt, ahol a korábban is eredményes Justin Schultz állította be a 3-2-es végeredményt.

A Detroit 11 gólos meccsen hozta el a pontokat San Joséból. Az eredmény sima Red Wings sikert sejtet, azonban korántsem volt könnyű a vendégek győzelme, hiszen hat perccel a befejezés előtt még 4-4 volt az állás, a fennmaradó játékidőben viszont háromszor is betalált a Detroit. Az ismét régi fényében csillogó Erik Karlsson 4 pontot szerzett és 28 pontjával második a liga kanadai táblázatán Leon Draisaitl mögött.