Mérföldkövek napja az NHL-ben

Steven Stamkos az 500. gólpasszát, John Tavares a 400. találatát, Matt Duchene a 700. pontját szerezte.

A Tampa Bay egy kiélezett meccsen győzött a hosszabbításban 5-4-re a Dallas ellen. Az Amalie Arenában minden harmad döntetlenre végződött: az elsőben és a harmadikban egy-egy gólt szerzett a Bolts és a Stars, a középsőben kettőt-kettőt. 60 perc után a döntés a hirtelen halálra maradt, ahol Alex Killorn találta zárta le a meccset. Steven Stamkos 500. gólpasszát osztotta ki, ezzel második a házi rangsorban Martin St. Louis mögött. A másik oldalon Joe Pavelski a 430. gólját lőtte, amivel a nyolcadik helyre lépett az amerikai játékosok listáján.

A Montreal sem tudta megállítani a New Jerseyt, amely egymás után tizedszer vonult le győztesen a jégről. A Devils ezúttal 5-1-re verte az aktuális ellenfelét a duplázó és három pontot szerző Jack Hughes, valamint a 25 lövést hárító Vítek Vanecek vezérletével. Az egymás után szerzett 10 győzelem a harmadik leghosszabb széria a franchise történetében, ettől jobb sorozata csak a 2000/01-es idényben (13) és 2005/06-os szezonban (11) volt.

A Toronto könnyedén elhozta a pontokat a Pittsburgh otthonából. A Maple Leafs a második harmad első percében már 3-0-ra ment, és ezt a különbséget a mérkőzés végéig meg is tartotta, a vége tükörsima 5-2 lett. A Leafsben Michael Bunting kétszer köszönt be, a Penguinsszel két Stanley-kupát nyerő Matt Murray 35 lövést védett egykori csapat ellen, John Tavares pedig a 400. gólját lőtte. A Toronto kapitány a liga történetének 107. játékosa, aki elérte a négyszázas határt és a 13. az aktívak között.

A hazai pályán játszó Florida is 5-2-re nyert, mégpedig a Washington ellen. A Panthers a győzelmet annak köszönheti, hogy jobban bírta a végjátékot: öt góljából hármat a befejező játékrészben, a negyediket és az ötödiket az utolsó három percben szerezte. Szergej Bobrovszkij 41 lövést fogott, a Carter Verhaeghe, Aleksander Barkov, Matthew Tkachuk trió pedig együttesen három gólt és nyolc pontot tett a közösbe. A négy játékos mellett ki kell emelni a Florida speciális alakulatát, amely öt emberhátrányt védekezett ki.

A Vancouver ebben a szezonban már számos alkalommal szenvedett vereséget két-háromgólos vezetésről. A Buffalo vendégeként viszont nem esett bele ebbe a hibába, 5-4-re győzött a KeyBank Centerben. A Canucks a tizedik percben már kettővel ment és a Sabres hiába kapaszkodott, egyszer sem tudott egy gólnál közelebb kerülni, így egymás után hatodszor szenvedett vereséget. A meccs embere a három pontot szerző Bo Horvat volt, aki 14 góljával második a listán Connor McDavid mögött.

A Columbus néhány napon belül másodszor verte a Philadelphiát. A Jackets az idegenbeli 5-2-es siker után ezúttal 5-4-re nyert a hirtelen halálban. A Nationwide Arenában szép sorminta mentén követték egymást a gólok: kettőt lőtt a Columbus, kettőt a Philly, majd ismét kettőt a hazaiak és kettőt a vendégek. A meccset végül Vlagyiszlav Gavrikov döntötte el a ráadás negyedik percében. A duplázó Boone Jenner a 150. gólját lőtte a Columbus mezében, ezzel a harmadik a házi örökranglistán Rick Nash (289) és Cam Atkinson (213) mögött.

A Nashville 44 másodperc alatt döntötte el a Minnesota elleni meccset. A Preds az első harmad közepén ennyi idő alatt lőtt kettőt, és a Wild ezután hiába rohamozott, csak egyszer tudta bevenni a fantasztikusan védő Juuse Saros ketrecét. Matt Duchene mindkét gólban szerepet játszott és megszerezte karrierje 700. pontját.

duchene 700 point

Az Anaheim drámai körülmények után, a hirtelen halálban tartotta otthon a pontokat. A Ducks kétszer egyenlített a Detroit ellen, másodszor 47 másodperccel a befejezés előtt John Klinberg góljával, miután lehozta a kapusát és 6 az 5 ellen támadhatott. Az Anaheim lendülete ezt követően a ráadásra is kitartott, Ryan Strome góljával szerezték meg a pluszpontot. A Ducks három vereség után győzött, de még mindig az egyetlen csapat az idei szezonban, amely a rendes játékidőben képtelen volt pontokat szerezni.

A San José a harmadik harmadban négyet lőtt a házigazda Vegasnak és ennek köszönhetően nyert 5-2-re a T-Mobile Arenában. A Sharks legjobbja Logan Couture volt, aki egy gólt lőtt és előkészítette Timo Meier találatát.