Pjotr Kocsetkov először védett hibátlanul

A Carolina hálóőre a 14. orosz kapus, aki shutoutot szerzett az NHL-ben. Jonathan Huberdeau 200. gólját lőtte, Kevin Fiala 300. pontját szerezte.

Az Islanders az Ottawában aratott sikerével a negyedik győzelmének örülhetett az utolsó öt találkozóján, a fővárosi gárda ezzel szemben a hetedik meccsét bukta el a legutóbbi nyolcból. A New York-iak 4-2-es diadaláért ezúttal a speciális egység tette a legtöbbet: háromból két fórt kihasznált Noah Dobson és Jean-Gabriel Pageau révén, az emberhátrányos szekció pedig hatból ötöt kivédekezett. A Senatorsban Claude Giroux ismét kiemelkedően játszott: a veterán csatár egy-egy góllal és gólpasszal kilencmeccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát.

A Calgary gólzáporos meccsen verte a Los Angelest 6-5-re. A gólgyártást a karrierje 200. találatát szerző Jonathan Huberdeau kezdte, majd kétszer a Kings következett. A Flames lendületét azonban ez nem törte meg: zsinórban négy gólt lőtt, amiből hármat még az első játékrész végéig szerzett. A Los Angeles ezután hiába kapaszkodott, csak arra maradt ereje, hogy egy perccel a befejezés előtt minimálisra csökkentse a különbséget. A hazaiaknál Elias Lindholm és Tyler Toffoli három ponttal zárt, a vendégeknél Arthur Kaliyev duplázott, Kevin Fiala pedig a 300. pontját szerezte, amivel a svájci játékosok listáján az ötödik helyet foglalja el.

Kezd magára találni a St. Louis. A Blues egymás után nyolc mérkőzést bukott el, de a rossz sorozat lezárása óta zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte meg, ezúttal a bajnok Colorado otthonában. A vendégek úgy győztek 3-2-re, hogy a hazaiak két találta keretbe foglalta a St. Louis három találatát. A Blues legjobbja a 45 lövést hárító Jordan Binnington volt, aki az utolsó kettő percben egészen fantasztikusan védett. Az Avalanche ugyanis kettős emberelőnybe került a hajrában és még a kapusát is lehozta, de 6 a 3 ellen is képtelen volt bevenni Binnington hálóját.

A Carolina könnyedén győzött 3-0-ra a szeles városban, ezzel a Chicago az utolsó négy meccséből a harmadikat vesztette el és másodszor nem tudott a kapuba találni. Pjotr Kocsetkov 27 védéssel karrierje során először védett hibátlanul, Jordan Staal egyet lőtt és előkészítette a győztes találatot. Kocsetkov a 14. orosz kapus, aki shutoutot szerzett az NHL-ben. A lista első három helyén Jevgenyij Nabokov (59), Nyikolaj Habibulin (46) és Szergej Bobrovszkij (37) áll.