Soha nem kezdett ilyen jól a Boston

A Bruins az első kilenc hazai mérkőzését kivétel nélkül megnyerte, ezzel megdöntötte az 1983-ban felállított franchise-rekordot. 300. gólját lőtte Blake Wheeler.

A szezont pazarul kezdő Philadelphia erősen visszaesett: zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el, és az ötödiket a legutóbbi hétből. A Philly ezúttal a Dallastól kapott ki hazai jégen, egy nagyon sima meccsen 5-1-re. A Starsban Joe Pavelski és Esa Lindell egyaránt góllal és két előkészítéssel zárt, Jake Oettinger 37 lövést fogott. Pavelski karrierje 429. találatát szerezte, ezzel az amerikai születésű játékosok listáján befogta a nyolcadik helyen álló Bill Guerint.

A bostoni szurkolóknak sem kellett sokat izgulniuk, csapatuk simán győzött 5-2-re a Vancouver ellen. Az első harmad derekán szűk kettő perc alatt volt egy gyors gólváltás, de ezután a Bruins felpörgette a játékot és zsinórban három gólt szerzett ? közte két emberelőnyöset ?, amivel lényegében el is döntötte a meccset. Hampus Lindholm három gólpasszt adott, Linus Ullmark 29 lövést fogott.

A Tampa nagyon gyorsan lerendezte a Washington elleni keleti rangadót: az első harmadban negyedóra alatt kilenc lövésből négyet rámolt be Darcy Kuempernek, aki nem élte meg az első szünetet. A 17. percben Charlie Lindgren állt a vasak közé, ám hiába végzett 23/25-ös mérleggel, nem tudta megakadályozni az elmúlt három évben döntőt játszó délkeleti gárda 6-3-as sikerét. A Lightningban a nagy nevek mellett ezúttal meglepetésre a védő Mihail Szergacsov nyújtotta a legjobb játékot a maga 2-2 góljával és gólpasszával.

A Rangers ha nehezen is, de bedarálta az Arizonát, és végül 4-1-es győzelemmel zárta az összecsapást. A New York egészen a második játékrész végéig nem találta az utat Connor Ingram kapujához, de amikor megtört a jég, egy perc alatt lőtt kettőt, amihez Chris Kreider csapott hozzá még egyet a befejező húsz perc legelején. A New York a legutóbbi 12 Arizona elleni hazai mérkőzéséből tízet megnyert, és a maradék kettőn is szerzett pontot.

A Minnesota szinte biztos sikert engedett ki a kezéből a San José ellen. A hazai pályán játszó Wild hat perccel a befejezés előtt még 2-0-ra vezetett, de a Sharks ezt követően egyenlíteni tudott, majd a rávezetések során a győzelmet is megszerezte. A győztes büntetőt Alekszandr Barabanov értékesítette az ötödik párban.

A Winnipeg a sírból hozta vissza a Seattle elleni meccset. A Jets végig aktívabban játszott a Kraken otthonában, de csak 6 másodperccel a befejezés előtt tudta kiharcolni a hosszabbítást a karrierje 300. gólját szerző Blake Wheeler jóvoltából. A hirtelen halál ezután nem tartott sokáig: Mark Scheifele az 54. másodpercben lezárta a mérkőzést. A Winnipeg a győzelemnek köszönhetően megőrizte első helyét a Central-csoport élén.