Magyarország?Japán 3-2

A Sárközy Tamás Emléktorna nyitómeccsén a magyar válogatott túlórában győzte le a divízió 1/B-s japánokat.

A mieinknél az előzetesen jelzettnek megfelelően Rajna kezdett a kapuban, az első ötösben az északi támadótriót a Horváth Milán, Pozsgai bekkpár támogatta hátulról, Ambrus Gergő Sofron és Nagy Gergő oldalán debütált a válogatottban. Hamar jött az első előny, a japánok elszámolták magukat, a hat emberért megítélt két perc végén Sofron, Vincze, Csányi járatás után utóbbi ütött el a korong felett a vasnál. A japánok különösebb meglepetést nem okoztak játékukkal, gyors szélsőikkel a tőlük megszokott tempós hokit mutatták, fizikai játékkal próbáltuk lassítani őket, amikor náluk volt a korong. A harmad felénél egy ilyen szituációban Garátra fújtak rá egy kiállítást, a vendégek 40 másodperc alatt kihasználták: egy átadást a hátrányban 38 évesen is rendületlenül bekkelő Vas Jánosnak nem sikerült lekapni a levegőből, Oszava a hozzá kerülő pakkal erős keresztpasszt küldött a hosszúnál érkező társának, Szato tenyeresére nem is érhetett oda Rajna. Kicsivel később Rajna és Kiss Dániel klubtársként meg nem értése okozott némi riadalmat a kapu mögött, nem lett belőle nagyobb baj, majd négy perccel az első szünet előtt Galló nem tudta végül átpiszkálni a korongot egy kapu előtti tömörülésen. Másféllel a nyitó harmad vége előtt fórban Szirányi távolija irányt változtatva csorgott mellé, a 13:8-as kapura lövési arány ellenére a japánok vonulhattak minimális előnnyel az öltözőbe.

hun jpn

fotók: Nagy Gábor Sándor

A középső játékrészben ment a sorok kevergetése, a hazai nyomás egyre fokozódott, a vendégek részéről sorjáztak a kiállítások: a 24. percben az áthúzódó fórral együtt már a negyedik előnyünket kezdhettük meg. Az újabb japán kisbüntetés során Sofron keze kapott egyet, maradt az 5 a 4, a szeredai csatár szerencsére vissza tudott térni. Büntetett is: bár a fórjátékunk akadozott, az egyre nagyobb nyomás és kapu előtti forgalom a meccs feléhez közeledve érett góllá, amikor Sofron lövése után Nagy Gergő tette be a mamutról kijövőt. Ezután már csak négy percet kellett várni a következő magyar találatra. A nem sokkal korábban kiállításából visszatérő Kiss Dániel szerzett furcsa gólt estében, a japán kapus, Nariszava sodorta be végül maga mögé az emelt korongot a lepkéssel.

hun jpn

A záró harmad elején a japánok szép helyzeteket dolgoztak ki Sárpátki kiállítása alatt, gól nem született belőle, de a mi lehetőségeinkből sem. Belassítottunk, az 53. perc elején így mégis megérkezett az egyenlítés: Oszava asszisztja után maga is betalált, közeli ismétlése Rajna összezáródó lábai között ment be a mamutról. Nem sikerült dűlőre vinni a meccset a rendes játékidőben, mi több, az utolsó két és fél percben többször is Rajnának kellett védenie a divízió 1/B-s japánok ellen.

A túlórában csak magyar helyzeteket láthatott a Tüske 1200 fős közönsége, a legnagyobb lehetőség 3 a 3 ellen Sebők ziccerénél adódott, mellément. 1:45-tel a vége előtt Irikura igazította meg a támadóharmadban Sárpátki fülét, a magas botért megítélt előnyt Nagy Gergő verte be, aki így duplájával eldöntötte az összecsapást. A magyar válogatott pénteken szabadnapos, legközelebb a franciákkal játszik szombaton 15 órától.