Megállíthatatlan a Vegas és a New Jersey

A Golden Knights a nyolcadik, a Devils a hetedik meccsét nyerte egymás után. Eközben a St. Louis soha nem látott mélységekbe süllyedt.

Nem akármilyen túrát tart az Arizona, amelynek zsinórban 14 mérkőzést kell megvívnia idegenben. A Coyotes jól kezdett házon kívül, első meccsén nyerni tudott Washingtonban, majd szerda hajnalban Buffalóban is győzött 4-1-re. Karel Vejmelka 31 lövést fogott, a Matias Maccelli, Clayton Keller, Liam O’Brien trió minden tagja góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A Coyotes 14 meccses idegenbeli sorozata nem NHL-rekord, csak csúcsbeállítás: a Vancouver a 2010-es olimpia idején ugyanígy 14 meccset játszott az otthonától távol.

Az Islanders 4-3-ra nyerte a városi rangadót a Gardenben. A befejező játékrész kezdetéig a Rangersnek állt a zászló, hiszen kétgólos előnyel várta az utolsó húsz percet, a vendégek azonban Adam Pelech, Brock Nelson és Anders Lee góljaival fordítani tudtak. Az Isles a harmadik harmadban lőtt 25 góljával és +14-es mutatójával mindkét kategóriában listavezető a ligában.

Két teljesen ellentétes formában lévő csapat találkozott a Prudential Centerben, ahol a legutóbbi hat találkozóját megnyerő New Jersey az utolsó öt meccsét elvesztő Calgaryt fogadta. A sorozata egyik csapatnak sem szakadt meg: a Devils 3-2-re győzött és 2011 februárja után nyert meg ismét hét egymást követő összecsapást. Nico Hischier és Dougie Hamilton neve mellé egy-egy gól és gólpassz került, Vítek Vanecek pedig 33 lövést fogott.

devils_2

A Philadelphia egy könnyed 5-1-es sikerrel lépett át az egymás után nyolcadik meccsét elvesztő St. Louison, amely ezzel új negatív franchise-rekordot állított fel. John Tortorella csapatában a két-két pontot szerző Noah Cates, Travis Konecny, Owen Tippett hármas emelkedett ki, valamint az a Felix Sandström, aki 27 védéssel karrierje első meccsét nyerte az NHL-ben.

Az Ottawa saját közönsége előtt szenvedett vereséget a Vancouvertől, ezzel egymás után a hatodik mérkőzését vesztette el. A Canadian Tire Centerben negyven perc játék után még 2-2 volt az állás, a Canucks azonban nagyon megnyomta az utolsó etapot, és végül 6-4-es győzelemmel távozott a kanadai fővárosból. A vendégeknél Bo Horvat duplázott, ezzel ötmeccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát, amely során összesen 10 egység került a neve mellé.

A Vegas elhozta a pontokat Torontóból, ezzel egymás után a nyolcadik sikerét jegyezte a nevadai gárda. A Golden Knights nyerőemberének ezúttal Reilly Smith bizonyult, aki a befejezés előtt nyolc perccel emberhátrányban egyenlített, majd a ráadás 23. másodpercében a győztes gólt is megszerezte. A tavalyi szezonban a rájátszásról lemaradó Vegas idén egyelőre hasít a playoff felé: 14 mérkőzésből 12-t megnyert, 24 pontjával pedig momentán vezeti az NHL-tabelláját.

A játéknap 11 mérkőzéséből egy fejeződött be szétlövéssel, ezt a Montreal nyerte Detroitban. Az Original Six-derbin 7-1 volt a kiállítások aránya a Red Wings javára, ám a Canadiens mindet kivédekezte, köszönhetően a bámulatosan mozgó és összesen 41 lövést hárító Jake Allennek. Allen a rávezetések során további két kísérletet is hárított, így a duplázó Mike Hoffmann mellett a legtöbbet tette a 3-2-es győzelemért.

Az Edmonton három vereséget követően 3-2-re győzött Tampában, ám elvesztette Evander Kane-t, akinek a csuklóját Pat Maroon korcsolyája vágta el. Az Oilers szekerét természetesen ezúttal is a Connor McDavid, Leon Draisaitl páros tolta: mindkét szupersztár emberelőnyben vette be Vasziljevszkij ketrecét.

A Dallas hiába szerezte meg a vezetést, sima 5-1-es vereséget szenvedett Winnipegben. A Jets a második harmadban negyedóra alatt négyet pakolt be Scott Wedgewood kapujába, ezzel alapozta meg a hatodik sikerét a legutóbbi hét meccsen. A hazaiaknál Mark Scheifele kettőt vágott, Connor Hellebuyck 21 lövést fogott.

Scheifele

A Starshoz hasonlóan 5-1-re győzött a Nashville-t vendégül látó Seattle is. A Kraken már a 38. másodpercben megszerezte a vezetést, majd a játékrész végéig újabb három gólt ütve el is döntötte a mérkőzés sorsát. Jordan Eberle duplázott, Andre Burakovsky három pontot szerzett.

Egyetlen késői gólt döntötte el a Los Angeles?Minnesota mérkőzést. Ezt a találatot Gabriel Vilardi ütötte az 54. perc legvégén. A Kings kapujában Jonathan Quicknek mindössze 21 védés elég volt a shutouthoz. A Wildban Mats Zuccarello a 700. NHL-mérkőzését játszotta.