Először vendégeskedik a Tüskecsarnokban a BJAHC

Az Erste Liga-játéknap másik mérkőzésén Mingazov vezetésével győzné le újból az UTE-t a FEHA19.

A ligautolsó FEHA19 a nyolcadik helyre előlépő UTE-t fogadja 18:30-tól Székesfehérváron. A két együttest 6 pont választja el a tabellán, idén már kétszer meccseltek egymással, a koronázóvárosban meglepetésre a fiatalok 3-2-re legyőzték a lilákat, majd a Megyeri úton sima újpesti siker született. Mindkét találkozón egyedül a 2016/17-es szezonban a Fehérvári Titánoknál is megforduló Kyle Just talált be, az idén már harmadik újpesti évét töltő 31 éves kanadai csatár hatgólos a szezonban. Just az UTE utolsó három mérkőzésén rendre eredményes volt: a GYHK és a Brassó ellen is győztes gólt szerzett. A hazaiaknak is van egy gólerős formában játszó légiósuk, Kamil Mingazov az elmúlt 3 mérkőzésen szintén négyszer köszönt be, mellette 3 assziszttal is kiszolgálta társait. Az orosz hátvéd nagyszerű szezont fut, 11 pontos az idei bajnokságban, ami a harmadik legjobb teljesítmény a bekkek között. A temérdek játékost foglalkoztató FEHA19 mintha kijött volna az év eleji gólínségéből, Bogdanov mester tanítványai a DEAC-nak és a DAB-nak is 4-4 gólt lőttek. Az UTE kapuját a fehérvári farmcsapat ellen mindkétszer Sági Máté védte, a Győrből szerződtetett 22 éves portás eddig mindössze 3 mérkőzést kapott a szezonban. Az újpestiek hét közben fordulatos mérkőzésen hosszabbítást követően győzték le a Brassót, és bár sikerült hat gólt lőniük Tőke Zoltánnak, csődöt mondott a ligaelit-emberhátrányos egység, Kiss Phil felesleges 2+2 perces kiállítása során kétszer kapitulált a lila-fehér speciális csapat.

A játéknap rangadóján, szintén 18:30-as kezdéssel, a BJAHC először vendégszerepel a Tüskecsarnokban azok után, hogy a nyáron Káposztásmegyerre költözött, és az újbudai létesítmény így már kizárólag az FTC-Telekom hazai pályája az Erste Ligában. Bár a Budapest JA-nak az elmúlt időszakban becsúszott pár pontvesztés, Kangyal Balázs tanítványai még mindig vezetik a táblázatot, míg a Corona Brassó ellen a szezonban már másodszor elbukó Fradi az ötödik helyen tanyázik. Fodor Szabolcs együttesének a hajrá nem sikerült jól előző vasárnap, az 56. percben még 3-3 állt az eredményjelzőn, ám a Corona egy perc alatt kétszer is Arany kapujába juttatta a korongot, ezzel eldöntve a találkozót. A Fradi a legutóbbi négy hazai mérkőzéséből hármat elveszített, egyedül az UTE elleni derbit nyerték a zöldek. Brayden Low három mérkőzés óta harcképtelen, az ő ponterős játéka, valamint Tóth Adrián első góljai megoldhatnák a zöld-fehér problémákat. A BJAHC kétmeccses vereségszériában van, a Sportklub ellen hiába egyenlítettek háromszor is Garáték, a szétlövés során vereséget szenvedtek. Ráadásul a büntetőpárbajban megsérült Kornakker kapus, így minden bizonnyal Farkas Rolandra hárul Nagy Gergőék megfékezése.