A HKB nyerte a magyar rangadót

Szorosan alakult a Hokiklub és a MAC találkozója az EWHL-ben. Elkezdődött a női OB I is.

EWHL

A Tüskesátorban rendezték a szezon első magyar rangadóját a Hokiklub Budapest és a MAC Budapest között. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, gól nélkül. A második felvonásban három percen belül két gólt szerzett a címvédő hazai csapat, Lucia Haluskova és Madeline Leidt is betalált. A MAC emberelőnyben szépített Báhiczki-Tóth Boglárka révén a 39. percben. Az utolsó harmadban négyszer is emberhátrányban játszottak az egyenlítésért küzdő vendégek, ami megnehezítette a dolgukat. Az utolsó percre kapusát is lehívta Kis András, de Strobl Lara üreskapus gólja lezárta a meccset, 3-1-re győzött a HKB.

A BJA Pozsonyban az SKP vendége volt, és 5-2-re kapott ki. A magyar együttes 0-2 után talált be Pavuk Petra révén, majd 1-4-nél a harmadik harmad elején Torontáli Anna volt eredményes, de közelebb már nem tudott zárkózni a BJA, a szlovák csapat szerzett egy újabb gólt.

A HKB a tabella élén áll, a MAC a negyedik, a BJA a kilencedik. A következő hétvégén a HKB a Bolzano és a Salzburg vendége lesz. A BJA szombaton, a MAC vasárnap látja vendégül a Kärnten Lakerst.

DEBL

Az osztrák liga keleti csoportjában az FTC-Telekom 5-1-re nyert a KMH ellen. Péter Csilla és Gottlibet Zóra is duplázott. Az FTC két vereség után először nyert, a KMH pedig két sikert követően kapott ki.

OB I

A szezon első meccsén a BJA 13-0-ra verte az FTC-t. Tóth Enikő és Lilla Carpenter-Bosch is mesterhármast szerzett.

U25

Az A ligában a Rampage a gyergyószentmiklósi Fox csapatával találkozott kétszer is a hétvégén, és mindkét meccsen szétlövés után nyerte meg, 3-2-re, illetve 2-1-re.

Légiósok

Az amerikai egyetemi ligában Seregély Míra csapata, a Maine a Northeasternnel találkozott, és egy 6-1-es vereség után rögtön javított, 1-0-ra nyert. A magyar csatár összesen hét lövéssel próbálkozott.

Odnoga Lotti a St. Thomas színeiben kétszer is kikapott a Minnesota State-től, 2-0-ra és 3-1-re. A hátvéd egyszer lőtt kapura.