Menetel a SZKA a KHL-ben

A szentpéterváriak a szezonbeli 20 mérkőzésükből 18-at megnyertek, csak a Dinamo Moszkva és a Lokomotiv tudta eddig őket legyőzni.

A KHL-csapatok többsége 19-21 meccset játszott le eddig az alapszakaszból. A tabellát toronymagasan vezeti a SZKA, a lassan két hónap alatt 20 találkozón 14 rendes játékidős győzelmet és négy túlórás sikert aratott, a Dinamo Moszkva ellen büntetőkkel elszenvedett vereség mellett pedig egyetlen nullázása volt: október 13-án hatvan perc alatt legyűrte a Lokmotiv. A szentpéterváriak fölényéről sokat elmond, hogy amíg ők 37 pontot gyűjtöttek eddig, addig a Dinamo Moszkva, a Metallurg és az Avtomobiliszt csak 29-29 pontot gyűjtött eddig. Utóbbi együttes szerdáig vezette a Keleti főcsoportot, ám mivel kikapott a SZKA-tól, miközben a magnyitogorszkiak csak hosszabbításban maradtak alul az Ak Barsz otthonában, így a Metallurg megelőzte az Avtomobilisztot. Az Avangard továbbra is botrányosan rosszul szerepel, 20 meccs után 16 pontos, a 2021-es bajnok jelenleg hárommeccses nyeretlenségi szériában van. A Szocsi erősen kilóg a mezőnyből, 18 összecsapás során csak háromszor hagyta el győztesen a jeget.