Hydro Fehérvár AV19?GKS Katowice 1-0

A magyar együttes az idegenbeli sikere után hazai jégen is legyőzte a lengyeleket, így a Bajnokok Ligája D csoportjának harmadik helyén végzett.

A Hydro Fehérvár AV19 idei utolsó CHL-meccsén alaposan bekezdtek a lengyelek. Az első percek Roy-ról szóltak, a kapus egy takarásból, majd egy szélről eleresztett lövést hárított, végül a kipattanónál is résen volt. Jó öt perc után felpörgött a Volán, Hári centerezésére Kuralt robbant be, kevés hiányzott a gólhoz, majd Szabó Dániel távolija után kapirgáltunk veszélyesen a kapus előtt. Közel 300 szurkolója kísérte el a Katowicét, a hazaiak se hagyták magukat, remek volt a hangulat. Bartalisé volt az első kiállítás, akadtak meleg pillanatok, de sikerült kivédekezni az emberhátrányt. Mindkét csapat agilisan játszott, élvezetes volt a meccs. A harmad derekán, a kinti meccsen gólt szerző Mihály Ákos került ziccerbe, ezt pár pillanattal később újabb Roy-bravúr követte. Átvette az irányítást a magyar csapat, Sarauer két bekket becsapva szenzációs keresztpasszt adott, Newell is közel járt a gólhoz, de maradt a nulla-nulla. Remek cserék követték egymást, Terbócs közelijét és egy Hári?O?Brien kényszerítőt is hárított Miarka, a vendégek kapusa.

A középső harmadban sem csökkent az intenzitás. Hári lubickolt, szebbnél szebb passzokkal szolgálta ki társait. Gyorsan peregtek a percek, folyamatos volt a játék. A 28. minutumban következett az első fehérvári emberelőny. Fura módon öt az öt ellen jobban ment, komoly helyzet nélkül eltelt a kiállítás. A 32. percben O?Brien kapott kisbüntetést, a lengyelek jobban játszották a fórt, számos ziccert kialakítottak. Roy fantasztikus volt, bravúrokkal őrizte a gól nélküli döntetlent. A hangulat méltó volt a meccs színvonalához, fülsiketítő hangpárbajt vívott a két tábor. A hajrában O?Brient másodszor is kiszórták a játékvezetők. Gyorsan járt körbe a korong, Fraszko kapáslövésénél a vendégszurkolók már gólt kiáltottak, de Roy erre is átért. Pár pillanattal később megismétlődött a jelenet, ezúttal is a hazaiak kapusa nyert. A 38. percben robbant a csarnok! Petan elcsípett egy könnyelmű átadást, lesprintelte védőjét és fonákkal a hálóba emelt (1-0). Ez a harmad összességében a lengyeleké volt, gólt viszont a Volán szerzett. Izgalmas záró harmadra volt kilátás.

Az utolsó játékrész első öt perce villámgyorsan elrepült. Próbálkoztak a látogatók, jól zárt a védelem, igazán nagy helyzetük nem volt. Okosan játszott a Volán, a sebesség nem csökkent, de a fékevesztett rohanást kontrollálta a csapat. Erdély előtt adódott az első hazai lehetőség a harmadban, ez kimaradt. Jó katowicei cserék következtek, túléltük ezt az időszakot is. Az 51. percben szép összjáték után Newell ütőjében volt a meccskorong, Miarka a helyén volt. Folytatódott a lengyel offenzíva, Blomqvisték komoly tűzijátékot rendeztek Roy ketrece előtt. Az 53. percben Betker ült ki a büntetőpadra, sikerült többször kiütni a korongot, így érkeztünk el a véghajrához. Olsson távolija Roy kesztyűjén és fejvédőjén is megpattant, majd elzúgott a kapuvas mellett. A vendégek csak a legvégén tudtak időt kérni és levinni a kapust, egyenlíteni már nem maradt idő. A Hydro Fehérvár AV19 Petan góljával és a shutoutot hozó Roy vezérletével 1-0-ra nyert egy sokáig emlékezetes mérkőzésen, és 6 ponttal a csoport harmadik helyén zárta első CHL-kalandját.

A Hydro Fehérvár AV19 BL-mérkőzéseinek menetrendje:

2022. szeptember 1., csütörtök, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?ZSC Lions 1-7 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 3., szombat, 18:00: Hydro Fehérvár AV19?Rögle Ängelholm 1-2 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 8., csütörtök, 18:05: Rögle Ängelholm?Hydro Fehérvár AV19 7-1 (Catena Arena)
2022. szeptember 10., szombat, 14:30: ZSC Lions?Hydro Fehérvár AV19 5-1 (Kunsteisbahn)
2022. október 4., kedd, 18:00: GKS Katowice?Hydro Fehérvár AV19 2-4 (Lodowisko)
2022. október 12., szerda, 18:00: Hydro Fehérvár AV19?GKS Katowice 1-0 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)