Bemutatkozott az idei draft első választottja

Juraj Slafkovsky nem szerzett pontot és mindössze egy kapura lövése volt.

Győzelemmel mutatkozott be a Florida kispadján Paul Maurice. Maurice és csapata a Nashville vendége volt, a Panthers szoros meccsen győzött hosszabbításban 4-3-ra. A győztes találatot egyetlen másodperccel a hirtelen halál befejezése előtt Aleksander Barkov szerezte. A két gárda nyomott egy visszavágót is: ezt nagyon simán nyerte a Predators 4-0-ra. A hazai gárda legjobbja a Jaroszlav Aszkarov, Kevin Lankinen kapuspáros volt. A duó hibátlan teljesítménnyel és összesen 25 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Montrealban bemutatkozott az idei draft legelső választottja, Juraj Slafkovsky. Sem a szlovák csatárnak, sem a Canadiensnek nem volt sok öröme a debütálásban, a rekordbajnok hazai jégen szenvedett vereséget a New Jerseytől 2-1 arányban. A vendégek góljait Slafkovsky honfitársa, Tomás Tatar, valamint Graeme Clarke lőtték, míg Slafkovsky 17 játékperccel és egyetlen kapura lövéssel mutatkozott be a Canadiensben. A hazai jégen hokizó Rangers könnyedén nyerte a New York-i városi rangadót az Islanders ellen. A Gardenben a Rangers már az első szünetre három gólos előnnyel ment és végül 4-1-re győzött.

Nem sok izgalom volt a dallasi American Airlines Centerben sem, ahonnan a St. Louis távozott 4-0-s sikerrel. Josh Leivo neve mellé két gól és a győztes találat előkészítése került. A nap meglepetését a Seattle szállította, miután 3-0-ra győzött az Edmonton ellen. Martin Jones és Joey Daccord hibátlanul védett, Morgan Geekie emberhátrányban vette be az Oilers ketrecét. A játéknap utolsó mérkőzésén a Los Angeles 2-1-re győzött a Vegas vendégeként. A győztes találatot Adrian Kempe lőtte emberelőnyben, a hirtelen halál második percében.