Pustertal?Hydro Fehérvár AV19 1-4

A második harmadtól látványos fölénybe kerülő Volán magabiztos sikerrel indította szezonnyitó túráját.

A fehérvári kapuban a Bajnokok Ligája-csoportmeccseken remeklő Horváth Dominik kapott lehetőséget, aki ezúttal sem volt megilletődve. Az első harmad gól nélküli döntetlenje során a fiatal magyar kapus 8, a másik oldalon kollégája, Sholl 10 lövést hárított. A középső játékrészt az elejétől fogva nagyon megnyomta a bátran kikorcsolyázó Volán, amely az első percekben kapujához szegezte hazai ellenfelét, meg is lett a jutalma: helyzetek sora után Petan kipattanójánál Erdély volt ott, ahol lennie kellett, sikeres ismétlése után 1-0-ra vezetett a magyar ICEHL-csapat. A székesfehérváriak a vezető gól megszerzése után sem lassítottak, sokkal többet birtokolták a korongot ellenfelüknél, látványosan a dél-tiroliak fölé nőttek ebben a húsz percben (a hivatalos kapura lövési statisztika brutális, 27:8-as fölényt jelzett). Végül sikerült is keretbe foglalniuk a játékrészt: letámadták a fáradó házigazdákat, Sarauer és Németh Kristóf zavarórepülése nyomán az olaszok légióscsatára, Archambault szórakozta el a korongot saját kapujánál, az így megszerzett pakkot Németh tette be lövésre a BL-címvédő Rögle ellen is betaláló Sarauernek, aki nem is hibázott, 2-0. A záró periódus elején mégis a Pustertal szerzett szépítő találatot. A két védő között remek ütemben kilépő Roy kapott kiváló hosszú indítást Kristensentől, ki is lőtte a kulacsot, Horváth ezt a ziccert nem védhette. A mieink az 53. percben állították vissza a lényegesen megnyugtatóbb kétgólos különbséget. Erdély és Terbócs együttes erővel kaparták ki a gesztenyét a vendégkapu mögötti palánknál, a középre tett korongra a Bolzanótól átcsábult Findlay érkezett, és megszerezte első gólját fehérvári mezben. Négy minutummal a vége előtt Andergassen magasra emelt botja találta arcon Vértest, a megítélt 2+2 percet az elé kerülő kipattanót éles szögből bevágó Newell révén használta ki a Volán. A névjegyét az AHL-ben is letevő NCAA-bajnok amerikai is beköszönt tehát első ICEHL-bajnokiján, a Fehérvár pedig összességében bajnoki ezüstérmeshez méltó magabiztos, 4-1-es sikerrel indította új idényét.