ZSC Lions?Hydro Fehérvár AV19 5-1

A magyar együttes végig szorossá tette a svájci Bajnokok Ligája-mérkőzését, a végjátékban csak a kapuslehozatalok miatt nyílt ki az olló.

A Zürich Lions új arénája még, a régi már nem állt rendelkezésre, ezért a mérkőzést a város határában, Dübendorfban, egy 1500 fő befogadására alkalmas edzőcsarnokban rendezték. A kapuban Horváth Dominik kapott lehetőséget. A hónapokra kidőlt Tim Campbell és a betegség miatt hiányzó Stipsicz Bence mellett Hári János is kihagyta az összecsapást. Visszatért viszont Andrew O?Brien és a bordasérüléssel bajlódó Horváth Milán is vállalta a játékot. Az első cserék rendben voltak, Szabó Dániel kiállításáig egyenrangú ellenfél volt a Fehérvár. Az emberelőnyt gyorsan gólra váltotta a Zürich: pontos passzok után Wallmark távolija beakadt a hosszúba, Horváth elől takarták a kilátást, esélye sem volt (1-0). Lendületbe jött a házigazda, az első tíz percben a Volán harmadában folyt a játék. A svájciak jól forgattak, Andrighetto szép cselekkel kerülgette a védőket, Horváth lett a végállomás. Kevés energia volt a tartalékos Fehérvár játékában és a határozottság is hiányzott. Németh kontrából veszélyeztetett, majd Hrubec a játék késleltetéséért kapott kisbüntetést. Az első emberelőnyünkben nem volt sok fantázia, érződött Hári hiánya. Ahogy visszajött a kiállított, Texier is kiment. Ebből a fórból sem sikerült ziccereket kialakítani, de a svájciak sem tudtak támadásokat vezetni. A játékrész végére is jutott egy emberelőny, zsinórban a harmadik.

A kiállításból bő egy perc áthúzódott a középső harmadra. Biztató lövésekkel kezdett a Constantine-csapat, Sarauer azonban elcsúszott, estében akasztotta ellenfelét. Vérző sérülésről volt szó 2+2 perces büntetést kapott. Horváth Dominik továbbra is jó formában védett, mikor már ő is tehetetlen volt, túlkombinálták helyzeteiket a svájciak. Bartalisék továbbra sem voltak gyakori vendégek Hrubec kapujánál. A fehérvári szurkolókra nem lehetett panasz, hangosan buzdították kedvenceiket. Terbócs fokozhatta volna jókedvüket, élesen kapura húzott, az utolsó pillanatban odapiszkáltak a bekkek. Ritmust fogott a Volán, mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltak Magosiék, ám a hazaiak villámgyors egyérintős játéka több veszélyt hordozott magában. Egy kapu előtti kavarodásból Horváth bravúrja után az ismétlés már utat talált a kapuba. A játékvezetők videóztak, majd szabálytalanság miatt érvénytelenítették a találatot. A hajrában Horváth Dominik vált főszereplővé, másodperceken belül három bravúrt is bemutatott. A végére maradt a slusszpoén: Sarauer indította Newellt, akire többen ráváltottak, így a másik oldalon Kuralt üresen maradt és a jó ütemű passzt a kapuba vágta (1-1).

Negyven perc után döntetlenre állt a csata. A záró felvonás elejét megnyomták a hazaiak, Findlay, majd Nilsson késett egy-egy ütemet, 5 a 3 ellen támadhattak. Sikerült kivédekezni az emberhátrányokat sőt, Fournier szöktette Newellt, akinek szólóját Hrubec fogta. Öt az öt ellen is szorongattak a svájciak, Horváth Dominik elvesztette a bárdját, a kavarodásban a kapuba került a korong. A játékvezetők visszanézték, és ezt a gólt már szabályosnak ítélték. Wallmark vette vissza a vezetést övéinek (2-1). Bartalisék nem estek kétségbe, egyre több dolga akadt Hrubecnek. A CHL idei fehérvári felfedezettje, a második meccsén is remeklő Horváth Dominik sem unatkozott, nagyot fogott a lepkéssel. Az 51. percben már nem tudott segíteni: Weber lövése elakadt benne, de Bachofner áttuszkolta a pakkot a gólvonalon (3-1). Kevin Constantine bő 5 perccel a vége előtt lehívta a kapusát. 6 az 5 ellen támadott a Volán, voltak ígéretes akciók, míg egy eladott korongból Andrighetto kilépett és végleg eldöntötte a mérkőzést (4-1). Csendesen leperegtek a hátralevő percek, a végén Texier is lőtt egy üres kapus gólt (5-1).

A Hydro Fehérvár szeptemberi CHL-kalandja véget ért, októberben a lengyel Katowice elleni két meccs vár még a csapatra.

A Hydro Fehérvár AV19 BL-mérkőzéseinek menetrendje:

2022. szeptember 1., csütörtök, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?ZSC Lions 1-7 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 3., szombat, 18:00: Hydro Fehérvár AV19?Rögle Ängelholm 1-2 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 8., csütörtök, 18:05: Rögle Ängelholm?Hydro Fehérvár AV19 7-1 (Catena Arena)
2022. szeptember 10., szombat, 14:30: ZSC Lions?Hydro Fehérvár AV19 5-1 (Kunsteisbahn)
2022. október 4., kedd, 18:00: GKS Katowice?Hydro Fehérvár AV19 (Lodowisko)
2022. október 12., szerda, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?GKS Katowice (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)