Rögle BK?Hydro Fehérvár AV19 7-1

A magyar együttes nem tudta szorossá tenni az első idegenbeli BL-csoportmeccsét.

A régóta maródi Campbell után O?Brien, és a kisebb betegséggel küzdő Stipsicz is kidőlt, nehéz dolga volt Kevin Constantine-nak a bekk párok összeállításánál. A kapuban ezúttal Roy kezdett, akit hamar bemelegítettek a gyors és pontos passzokkal operáló hazaiak. Hamar jöttek az első kiállítások, négy a négyben folytatódott a csata. A több területtel jobban éltek a svédek, vezető találatukat a kiegészülés után szerezték: a 6. percben Sheen beszáguldott a harmadba, keresztpasszát Rosdahl lőtte a kapuba (1-0). Két perccel később Sund egy testcsellel becsapta őrzőjét, a Larsson ütőjén is megpattanó lövése a hálóba vágódott (2-0). A játékrész derekán Kuralt korongszerzése után Newell került helyzetbe, ez kimaradt, majd Vértes vesztette el az ütőjét, szerencsére Roy a helyén volt. A 12. percben Kasper kihasználta sebességét, egyedül tört kapura és nem hibázott (3-0). A folytatásban is komoly tempót diktált a címvédő, mégis sikerült szépíteni. A 16. percben Magosi okosan pöckölte tovább a korongot, Németh is megtolta, az érkező Sarauer pedig nem kegyelmezett (3-1). Roy védéseinek köszönhetően a szünetig belátható távolságban maradt a Volán.

A középső harmad úgy kezdődött, akár az első: emberelőnybe kerültünk, majd egy felesleges szabálytalanság kiegyenlítette a létszámot. Egyre paprikásabbá vált a meccs. Fourniert keményen leütközték a kapuja mögött, mire ő felpattant és törlesztett. A játékvezetők videóztak, végül kétperces büntetést osztottak ki a kanadainak. Emberhátrányban Roy repkedett a vasak között, vezérletével kihúztuk kapott gól nélkül, majd a visszatérő Fournier takarásból veszélyeztetett. A korábbihoz képest egy fokozattal lejjebb kapcsolt a Rögle, így is fölényben játszottak a hazaiak. Edström szólóját is fogta Roy, a másik oldalon Petan és Erdély összjátéka kecsegtetett góllal. Megélénkült a játék, jött is a gól: a 32. percben Lesund távolija kipúpozta a hálót (4-1). A hajrában eldugta a korongot a címvédő, a felforgatott fehérvári védelem bár sokat dolgozott, csak ritkán tudta lekövetni az akciókat. Egy-egy kósza kontrára futotta: Betker jól tartotta a pakkot, Erdély kapirgált a levegőben, sajnos nem sikerült csökkenteni a különbséget. A 39. percben a másik oldalon Engström fordult kapura és góllal fejezte be egyéni akcióját (5-1).

A záró harmadra eldőlt az összecsapás, tudták ezt a csapatok is. Több terület nyílt a fehérvári támadók előtt, Vértes ziccerénél üresen tátongott a fél kapu, egy ütő megzavarta a lövés pillanatában, a felperdülő és gólba tartó korongot Clang bravúrral lekapta a levegőből. Kevéssel később Newell is helyzetbe került, ezúttal is a Rögle kapusa lett a végállomás. A házigazda jóval kíméletlenebb befejezőnek bizonyult. Hári akasztotta ellenfelét, mehetett a büntetőpadra. Az emberhátrányokat addig jól ölte a Volán, ezúttal nem sikerült kivédekezni: Sheen kapott tökéletes keresztátadást és a rövid felsőbe zúdított (6-1). Az 54. percben jött a hetedik is: St?l Lyrenäs állította be a végeredményt (7-1). A CHL-címvédő Rögle ilyen arányban is megérdemelten nyert a tartalékos védelemmel felálló Fehérvárral szemben. Ez a meccs is megmutatta, mekkora dolog, hogy a hazai meccsen a hajráig a Volán állt jobban.

A Fehérvár 7-1-re kikapott, szombaton 14:30-től a ZSC Lionsszal játszik.

A Hydro Fehérvár AV19 BL-mérkőzéseinek menetrendje:

2022. szeptember 1., csütörtök, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?ZSC Lions 1-7 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 3., szombat, 18:00: Hydro Fehérvár AV19?Rögle Ängelholm 1-2 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 8., csütörtök, 18:05: Rögle Ängelholm?Hydro Fehérvár AV19 7-1 (Catena Arena)
2022. szeptember 10., szombat, 14:30: ZSC Lions?Hydro Fehérvár AV19 (Hallenstadion)
2022. október 4., kedd, 18:00: GKS Katowice?Hydro Fehérvár AV19 (Lodowisko)
2022. október 12., szerda, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?GKS Katowice (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)