Hydro Fehérvár AV19?ZSC Lions 1-7

Az ICEHL-ezüstérmes együttes nagyot küzdött a svájci bajnoki döntős zürichiek ellen.

Ocskay Gábor imái meghallgattattak, a Hydro Fehérvár első CHL-meccse előtt a nagy meleg elvonult, a hűvösebb időjárás játékra alkalmassá tette a jeget. A vendég zürichiek gyorsan belerondítottak a fieszta-hangulatba: egy perc sem telt el, amikor Weber a bal bedobókörből kilőtte a hosszút (0-1). Hamarosan villant a Volán is, O?Brien tüzelt, Hári ismételt, nem sikerült egyenlítenünk. Az 5. percben újra a hazai kapuba került a korong, szerencsére a játékvezetők belesípoltak az akcióba, fehérvári emberelőny következett. Hiába voltak kevesebben a svájciak, Andrighetto elszáguldott a szélen, egy csellel Hárit és Fourniert is becsapta, majd megduplázta a vendég előnyt (0-2). A folytatásban is élesebbek voltak a svájciak, agilis hokijukat gyors és pontos passzok jellemezték. A harmad derekán Németh elveszítette az ütőjét, szabálytalankodott, nehéz pillanatok következtek. Emberhátrány után fórból is betalált a Lions: szép háromszögelést követően Bodenmann volt a befejező (0-3). A hajrára felbátorodott a magyar csapat. Előbb egy Petan-Szabó Dániel kontra maradt ki, majd Bartalis három svájci között is derekasan megharcolt a korongért, ami Terbócs elé került, ő pedig megszerezte a Volán történetének első CHL-es gólját (1-3). Megmaradt a lendület, a harmad vége előtt O?Brien löketénél Kuralt zavart, kevés hiányzott a másodikhoz.

Agresszívebben jöttek ki a középső játékrészre Stipsiczék, egyenrangú partnerei voltak ellenfelüknek. Sőt, időnként fölényről is beszélhettünk, Bartalis és Magosi összjátéka gólt ígért. Jól festett a meccs ebben a periódusban, rosszkor jött Hári kiállítása. Remekül zárt a védelem, Roy is a helyén volt, az eredmény nem változott. A meccs felénél Terbócs lépett ki, egy csel után a kapunak háttal próbált gólt szerezni, elnyomták. Szórakoztató oda-vissza hokit produkáltak a csapatok, jó volt látni, hogy a nagyobb helyzetek a fehérváriak előtt adódtak. Öt az ötben is sikerült felállni, tombolt a szurkolósereg, sajnos ez nem párosult hazai találattal. Fournier ült ki a büntetőpadra a játék késleltetésért. Komolyan vették a fórt a svájciak, szép csiki-csuki után Bodenmann maradt üresen és középről belőtte saját maga második, csapata negyedik gólját (1-4). Bár ezt a harmadot is elvesztette a Fehérvár, az első negyedórához képest sokkal jobban festett a csapat, felvette a kesztyűt a nagyobb tudású ellenfelével.

A záró felvonás is fehérvári lehetőségekkel indult, Hári kevéssel tévesztett célt egy 2 az 1 elleni kontra végén, majd egy életerős távolit kellett hárítania Hrubec kapusnak. Kemény ütközések színezték a játékot, a játékvezetők engedték a harcias hokit. Amikor ritmust váltott a Lions, igazolta jó hírét, nehéz volt tartani velük a lépést. A 47. percben nem is sikerült: Hollenstein volt erőszakosabb, majd gyorsabb őrzőjénél, végül kipúpozta a hálót (1-5). Az utolsó 10 percre a lényegi kérdések eldőltek, Kevin Constantine mindegyik sorának játéklehetőséget biztosított. A hajrában kimaradt egy hazai emberelőny, melyet egy Betker-bomba zárt le. A mérkőzés első feléhez képest csendesen csordogáló végjátékban Lehtonen meglőtte a hatodikat (1-6), majd Roy védett nagyot. A játékvezetők videóztak, majd úgy ítélték meg, hogy kapu előtti szabálytalanság nem történt, Hollenstein korongja pedig átjutott a gólvonalon (1-7). A végén Roy is lekorcsolyázott a 6 az 5 elleni játékot is gyakorolhatták Sarauerék. Az eredmény nem változott. Szombaton sem vár kisebb erőpróba a Volánra, a címvédő Rögle BK ellen lehet javítani.

A Hydro Fehérvár AV19 BL-mérkőzéseinek menetrendje:

2022. szeptember 1., csütörtök, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?ZSC Lions 1-7 (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 3., szombat, 18:00: Hydro Fehérvár AV19?Rögle Ängelholm (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)
2022. szeptember 8., csütörtök, 18:05: Rögle Ängelholm?Hydro Fehérvár AV19 (Catena Arena)
2022. szeptember 10., szombat, 14:30: ZSC Lions?Hydro Fehérvár AV19 (Hallenstadion)
2022. október 4., kedd, 18:00: GKS Katowice?Hydro Fehérvár AV19 (Lodowisko)
2022. október 12., szerda, 19:00: Hydro Fehérvár AV19?GKS Katowice (Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok)