Magyarország?Svédország 2-3

A magyar női válogatott nagy csatában büntetőkkel kikapott, de veresége ellenére is bebiztosította jövő évi A csoportos tagságát, és még van esélye a negyeddöntős szereplésre.

A németek délután 6-0-ra kikaptak Csehországtól, ez pedig azt jelentette, hogy Magyarország és Dánia 3-3, míg Németország 1 ponttal várja az utolsó csoportmérkőzését, tehát a magyar válogatottnak pontot kellett szereznie Svédország ellen ahhoz, hogy bebiztosítsa A csoportos tagságát. Lányaink jól álltak bele a mérkőzésbe, ám az 5. percben hátrányba kerültek: Jungaker betört a magyar harmadba, úgy tűnt, tudjuk szerelni, ám a kapu előtt odabökött a koronghoz, ami így bejutott a kapunkba (0-1). Problémáinkat tetézte Williams kiállítása, de kibekkeltük a hátrányt, sőt a kiegészülés után olyannyira feljavult a játékunk, hogy Ulf Lundberg kénytelen volt időt kérni a 8. percben. A svéd szövetségi kapitány rendet tett a fejekben, sikerrel, Németh Anikó több bravúrt is bemutatott, viszont két svéd szabálytalanságot követően két percnyi kettős emberelőny várt Magyarországra. Csapatunk hiába lőtt legalább ötször kapura a dupla fór során, Boman mindegyik lövést védte. A nyitó harmad végén Gasparicsot gáncsolták, ezt az előnyt pedig már gólra váltottuk Kreisz révén, így végre megtört a nagyjából száz percnyi eredménytelenség (1-1).

A második játékrész kiegyenlített játékkal indult. A 25. percben korongkilövésért kiállítást kaptunk, Svédország az emberelőnyt kihasználta: Nylén-Persson kék vonalas lövésébe Johansson beleért, Németh tehetetlen volt (1-2). A skandinávok a vezetés újból megszerzését követően domináltak, Németh tartott minket meccsben a parádés védéseivel. A 32. percben hatalmas lehetőség adódott Magyarország előtt, miután Carlsson Baker palánkra lökéséért nagybüntetést kapott. Az ötperces előnyben nem tudtunk egyenlíteni, így egygólos hátránnyal vonultunk a második szünetre.

A harmadik felvonás elején a svédek akarata érvényesült, főleg a mi harmadunkban zajlott a játék. A 49. percben mégis tudtunk egyenlíteni: Mayer centerezését Huszák kapura tette, Boman védett, ám a kipattanóból a jó ütemben érkező Kiss-Simon betalált (2-2). Nem sokra rá emberelőnybe kerültünk, közel jártunk a fordításhoz. A kiegészülést követően megint a svédek domináltak, hajtottak a rendes játékidős sikerért, ám remekül védekeztünk, sőt az utolsó percben Huszákék többször is zavart keltettek a svéd védelemben.

A hosszabbításban mindkét válogatottnak voltak lehetőségei, aztán az utolsó két percet emberelőnyben tölthettük. Pat Cortina időt kért, de nem tudtuk dűlőre vinni a mérkőzést. A büntetőknél az első hét párban senki sem volt eredményes ? Olsson és Huszák próbálkozásánál a kapuvason csattant a korong. A nyolcadik körben Gasparics kihagyta, Olsson belőtte a rávezetését.

Magyarország büntetőkkel 3-2-re kikapott, de veresége ellenére megőrizte A csoportos tagságát: lányaink 4 ponttal zárják a csoportkört, és ha a jelenleg 1 pontos németek rendes játékidőben nyernek, akkor Dánia 3 pontos marad ? sőt, még negyeddöntőbe is jutunk a németekkel szembeni egymás elleni eredmény miatt ?, ha pedig a dánok pontot szereznek, akkor a németek maradnak mögöttünk.