Olimpija Ljubljana–BJAHC 9-1

   

A budapesti Erste Liga-csapat nagyarányú vereséget szenvedett idei első edzőmeccsén a Tivoliban.

A nemrég MAC-ról Budapest Jégkorong Hockey Akadémia névre átkeresztelődött fővárosiak jól ismert helyszínen, a Hala Tivoliban játszották le idei első felkészülési mérkőzésüket, ahol az ICEHL-es Olimpija Ljubljana alaposan megszórta őket. A BJAHC rosszabbul nem is kezdhetett volna, kilenc másodperc után már hátrányban volt: a válogatott hokisokkal és légiósokkal felálló szlovénok részéről rögtön a kezdő korongbedobás utáni első akcióból betalált a ziccerben hagyott Simsic. Az Olimpija ezután a nyitó harmadban további kettő, majd a középső játékrészben is összesen három gólt lőtt a szellős védelemnek, a BJAHC csak a 39. percben, 6-0-nál tudott szépíteni a lett légiós Galoha révén. A sorminta a záró húsz percben is folytatódott, már ami a hazai gólokat illeti, a vége így 9-1 lett, Simsic mellett Vallerand és Kapel is három egységgel zárt. A kereterősségek alapján a hazai győzelem egyértelmű papírforma, a 41 lövésből kapott 9 gól viszont rengeteg, avagy a budapestiek egy lényegesen erősebb ellenféllel szemben szerezhettek tapasztalatokat, s mérhették le, hogy feltehetően sok területen kell még javulniuk a szezonkezdésig.

ljubljana bjahc

fotó: HK Olimpija Ljubljana

Az Erste Liga-csapatok felkészülési mérkőzései:

Augusztus 10., szerda, Debrecen: DEAC–FEHA19 3-2

Augusztus 12., péntek, 17:00, Kassa: HC Kosice–DVTK Jegesmedvék 5-1
Augusztus 12., péntek, 17:10, Székesfehérvár: FEHA19–DEAC 2-3
Augusztus 12., péntek, 18:00, Érsekújvár: HC Nové Zámky–FTC-Telekom 5-0

Augusztus 13., szombat, 19:00, Ljubljana: Olimpija Ljubljana–BJAHC 9-1

Augusztus 16., kedd, 18:40, Vasas Jégcentrum: BJAHC–Dukla Michalovce

Augusztus 18., csütörtök, 17:00, Debrecen: DEAC–DAB
Augusztus 18., csütörtök, Újpest: UTE–HK Levice

Augusztus 19., péntek, 17:40, Vasas Jégcentrum: BJAHC–HDD Jesenice
Augusztus 19., péntek, 19:00, Miskolc: DVTK Jegesmedvék–Gyergyói HK
Augusztus 19., péntek, Nagymihály: HK Dukla Mihalovce–FTC-Telekom

Augusztus 25-26., csütörtök-péntek, Bled: Kétnapos felkészülési torna az FTC-Telekomnak (szervezés alatt)

Augusztus 25., csütörtök, Érd: Gyergyói HK–HC Nové Zámky

Augusztus 26., péntek, 17:00, Besztercebánya: HC 05 Banská Bystrica–BJAHC
Augusztus 26., péntek, 17:00, Igló: HK Spisská Nová Ves–DVTK Jegesmedvék
Augusztus 26., péntek, 18:00, Újpest: UTE–DAB
Augusztus 26., péntek, Klagenfurt: KAC II–FEHA19

Augusztus 27., szombat, Salzburg: Salzburg II–FEHA19

Augusztus 28., vasárnap, Debrecen: DEAC–UTE

Augusztus 29., hétfő, Debrecen: DEAC–Gyergyói HK

Augusztus 30., kedd, 17:00, Liptószentmiklós: MHk 32 Liptovsky Mikulás–DVTK Jegesmedvék

Szeptember 1., csütörtök, 19:25, Dunaújváros: DAB–IOGJA
Szeptember 1., csütörtök, Léva: HK Levice–UTE

Szeptember 2., péntek, Nyitra: HK Nitra–FTC-Telekom

Szeptember 3., szombat, Debrecen: DEAC–DVTK Jegesmedvék
Szeptember 3., szombat, Újpest: UTE–FEHA19

Szeptember 6., kedd, 17:00, Dunaújváros: DAB–HC Tapolcany
Szeptember 6., kedd, 19:00, Jesenice: HDD Jesenice–BJAHC

Szeptember 7., szerda, Tüskecsarnok: FTC-Telekom–HC Topolcany

Szeptember 8., csütörtök, 18:00, Zólyom: HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék
Szeptember 8., csütörtök, 18:00, Léva: HC Levice–DAB
Szeptember 8., csütörtök, Újpest: UTE–HC Topolcany

Szeptember 9., péntek, 17:00, Dunaújváros: DAB–FEHA19
Szeptember 9., péntek, 17:30, Nagymihály: Dukla Michalovce–BJAHC

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
szeptember 24., szombat
EL 17:00 MISGYE 1-6VÉGE
    • M4 SPORT+
szeptember 25., vasárnap
EL 15:00 FTCBRA 1-3VÉGE
    • M4 SPORT+
EL 17:00 DABGYE 2-4VÉGE
EL 18:00 UTESCC 4-3VÉGE
szeptember 26., hétfő
ICEHL 19:15 AVSPIV 5-2VÉGE
szeptember 27., kedd
EL 18:30 DEBSCC 3-2VÉGE
EL 18:30 FHAGYE 1-10VÉGE
EL 18:40 BJABRA 6-4VÉGE
SHL 19:00 SKEFBK 6-0VÉGE
    • SPORT 2
szeptember 29., csütörtök
EL 19:00 UTEDEB 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 30., péntek
EL 18:30 MISFTC 0-1VÉGE
EL 18:40 BJAFHA 6-0VÉGE
ICEHL 19:15 AVSASI 5-2VÉGE
október 1., szombat
SHL 15:15 HVJOSK 
    • SPORT 2
október 2., vasárnap
EL 16:30 BRASCC 
EL 17:00 DABFTC 
EL 17:30 FHAUTE 
ICEHL 17:30 OLLAVS 
EL 17:40 BJADEB 
Partnerünk
Archívum