Fordulatos mérkőzésen nyert Csehország

Szturc 2 perccel a vége előtt döntött. Elindult a junior vb.

Az edmontoni A csoportos junior világbajnokság nyitómérkőzésén Csehország Szlovákiával mérte össze erejét. Meglepetésre az első harmad északi szomszédaink számára alakult kedvezőbben, Petrovsky és Kaslik góljaival 6 perc után már 2-0-ra vezettek. A középső játékrészben fordítottak a csehek: Rysavy, Gut és Sapovaliv találtak be, így 3-2-es állásnál kezdődött az utolsó felvonás. Mysak révén megduplázta vezetését Csehország, ám a végjátékot megnyomta Szlovákia: Petrovicky kettős, Kaslik szimpla fórban volt eredményes, így az 57. percben 4-4 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés mégsem torkollott hosszabbításba: a WHL-ben játszó Gabriel Szturc 58:10-nél betalált, így Csehország 5-4-es győzelemmel kezdte a tornát. A szlovák kapuban Latkoczy hiába mutatott be 47 védést, ezúttal ez kevés volt a pontszerzéshez.

A játéknap másik két mérkőzése papírforma szerint alakult, Finnország a JYP-nél remek szezont futó, a mérkőzésen 2+2-ig jutó Joakim Kemell vezetésével 6-1-gyel lépte át divízió 1/A-ból feljutó Lettországot, míg az Egyesült Államok magabiztosan, a kapura lövési statisztikát 50-11-re behúzva, 5-1-re verte Németországot. A germánok szépítő gólja szépségdíjasra sikeredett, a DEL-es Straubingban játszó Samanski egész pályás szóló végén mattolta az amerikai védelmet.

A világbajnokság második napján Svédország?Svájc, Lettország?Kanada és Németország?Ausztria mérkőzéseket rendeznek.