Sale-triplával győzött Csehország

A cseh válogatott a németeket verte, a finnek meglepetésre legyőzték az amerikaiakat a Hlinka-Gretzky Kupa második napján.

A nyitónap három találkozója után két mérkőzéssel folytatódott a legrangosabb U18-as torna, a Hlinka-Gretzky Kupa a kanadai Red Deerben. Az első meccsen Csehország és Németország csapott össze, amit a csehek nyertek 7-2-re. A Peavey Mart Centriumban játszott találkozón nagyon bekezdtek a csapatok, az 52. másodpercben már 1-1 volt az állás. A harmadik perc végén a csehek ismét megszerezték a vezetést, ez pedig olyan lendületet adott nekik, hogy további öt gólt lőttek a második harmad végig, amivel eldöntötték a mérkőzést. A németeknek 7-1 után már csak egy szépítő gólra futott az erejéből a befejező játékrészben Linus Brandl révén, amivel beállították a végeredményt. A meccs embere Eduard Sale volt, aki három góllal és egy előkészítéssel járult hozzá a győzelemhez.

A játéknap második találkozóján Finnország nagyon simán verte 4-1-re az Egyesült Államokat. A Team USA a harmadik percben Quentin Musty emberelőnyös góljával még megszerezte a vezetést, de ezután Eemil Vinni lehúzta a rolót és végül 30 védéssel járult hozzá a sikerhez. A végig aktívabb amerikaiak hiába támadtak többet és hiába volt nyolccal több kapura lövésük, a finnek a jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetőn könnyedén fordítottak. A bravúrosan védő Vinni mellett Tuomas Uronen és Emil Järventie játszott kiemelkedően, ugyanis mindketten 3-3 ponttal járultak hozzá a sikerhez.