14 gólos győzelemmel nyitott Kanada

Calum Ritchie és Cameron Allen 4 pontot szerzett, Ethan Gauthier mesterhármast lőtt a Hlinka?Gretzky Kupa első napján.

Az Alberta állambeli Red Deerben kezdetét vette az U18-as korosztály egyik legjelentősebb eseménye, a Hlinka?Gretzky Kupa. A torna első napján az Egyesült Államok és Kanada jóvoltából két nagyon sima győzelem született. Az egyetlen izgalom a torna nyitómérkőzésén, a Csehország?Finnország találkozón volt, ahol a csehek büntetőlövésekkel diadalmaskodtak. Ezen a mérkőzésen a csehek szereztek kétgólos előnyt, de az északiak a harmadik harmad közepére megfordították az állást. A finnek azonban nem tudták megtartani az előnyüket, a csehek mindössze 33 másodperccel a befejezés előtt egyenlíteni tudtak, a találkozón másodszor eredményes Jakub Stancl révén. 3-3 után a rávezetések a hatodik körben hoztak döntést, amikor Aron Kiviharju hibája után Eduard Sale megszerezte a győztes találatot.

Nem sok izgalom volt az Egyesült Államok?Németország meccsen, amit a tengerentúli gárda nyert 8-1-re. A Team USA végig óriási fölényben játszott: 49-15-re nyerte a kapura lövéseket és a hat emberelőnyös szituációjából hármat gólra váltott. Az amerikai csapat két legjobbja az egyaránt 3-3 ponttal záró Will Whitelaw, Andrew Strathmann páros volt. A játéknap harmadik és egyben utolsó mérkőzésén a másik tengerentúli gárda, Kanada felmosta a jeget az ellenfelével, miután 14-0-ra ütötte ki a svájci válogatottat. A Peavey Mart Centriumban játszott meccsen szinte felborult a pálya, hiszen Kanada 52 lövésből szerzett 14 gólt, ezzel szemben a hazaiak kapujában Scott Ratzlaffnak mindössze 17 védést kellett bemutatnia. De nemcsak a kapura lövésekben mutatkozott meg a juharfaleveles válogatott dominanciája: a hazaiak mind a négy fórjukat gólra váltották és az első 10 percben három emberhátrányos gólt szereztek, amiből kettőt Colby Barlow vállalt magára.

Kedden két mérkőzéssel folytatódik a torna, az Egyesült Államok?Finnország és a Németország?Csehország találkozókkal.