Egyetlen győzelemre a döntőtől a Colorado

Az Avalanche megnyerte az Edmonton elleni harmadik mérkőzést is, ugyanakkor elvesztette Nazem Kadrit.

Borzalmasan indult a mérkőzés a Colorado számára a Rogers Place-ben. A 38. másodpercben Connor McDavid megszerezte a vezetést az Oilersnek, fél perccel később pedig a denveriek elvesztették egyik legjobbjukat, Nazem Kadrit, miután Evander Kane kőkeményen beleküldte a palánkba. Az első orvosi vizsgálatok szerint Kadrinak biztosan ki kell hagynia a széria hátralévő mérkőzéseit, de az sem elképzelhetetlen, hogy az idei rájátszásban már nem léphet pályára.

A gyorsan bekapott gólon és Kadri elvesztésén is átlendült azonban Jared Bednar csapata, amely Valerij Nyicsuskin vezetésével fokozatosan átvette az irányítást. Az orosz szélső az első szünet előtt egy szerencsés góllal egyenlített, a fordulás után viszont egy zseniális találattal meg is fordított az állást. Az Avalanche ennek köszönhetően a 25. percben 2-1-re vezetett. A folytatásban a Colorado mezőnyfölényt harcolt ki, az Oilers a villámgyors kontrákkal operált, de egyik játékstílus sem vezetett eredményre, mert a két kapus, Mike Smith és Pavel Francouz is biztosan állt a vasak között. A gólcsendet végül Ryan McLeod törte meg a 48. percben, egy bal felső sarkos lövéssel, amivel egyenlített az Edmonton. A második hazai gól után az Oilersnek megvolt a lehetősége, hogy átvegye a vezetést, mert J. T. Compher a büntetőpadra került, a szerencse azonban a vendégek oldalára állt. Először McDavid hibázott el egy olyan szituációt, amelyet nem szokott, majd Evan Bouchard lőtte telibe a kapuvasat. A kipattanót ráadásul Cogliano szedte össze, indította is a büntetőpadról éppen visszalépő Comphert, aki megszerezte a találkozó győztes gólját. A végeredményt Mikko Rantanen állította be egy üres kapuba lőtt találattal.

Az Avs tehát 4-2-re győzött, összesítésben 3-0-ra vezet és egyetlen győzelemre került attól, hogy 2001 után ismét finalista legyen. Az NHL történetében eddig kilenc alkalommal fordult elő, hogy egy csapat az összesített 0-3 után egyenlíteni tudott, de csak négy olyan volt, amely a hetedik mérkőzést is megnyerte. Ezek a következők: Toronto Maple Leafs (1942), New York Islanders (1975), Philadelphia Flyers (2101) és Los Angeles Kings (2014).