Mindkét hazai meccsét behúzta a Colorado

Az Avalanche két perc alatt lőtt három góllal és Francouz shutoutjával nagyon simán nyerte a Nyugati főcsoportdöntő második felvonását.

A Nyugati konferenciafinálé második összecsapása előtt nagy kérdés volt, az alapszakaszban amúgy jól, 15-5-1-es mérleg mellett 91.6%-os védési hatékonysággal és 2.55-ös kapottgól-átlaggal teljesítő Pavel Francouz hogyan tudja helyettesíteni a coloradói kapuban a sérült Darcy Kuempert azok után, hogy a cseh portásnak eddig csak három meccse volt az idei playoffban. A választ utóbb megkaptuk: kiválóan.

Huszonöt percig nagyjából fej-fej mellett mentek a csapatok, 16-16 kapura lövéssel (bár valódi gólhelyzetből már ekkor is a hazaiaknak volt jóval több), ám ekkor az Avs minőségbeli fölénye elég látványos formában jött ki: 2:04 perc leforgása alatt lőtt három villámgyors találattal valósággal összezúzták a hátul sokat bizonytalankodó Oilerst. Az első gól előtt egymás után két rossz passzt is megengedtek maguknak az edmontoniak saját harmadukban, a denveriek ezt már nem hagyták büntetlenül, Kadri lövésébe Lehkonen éppen annyira tette bele az ütőjét a kapu előtt, hogy a pakk ne Smith lepkésében, hanem alatta elszáguldva a hálóban kössön ki. A vérszemet kapó hazaiak előnyét alig egy perccel később Josh Manson tűpontos lövéssel duplázta meg, rá újabb 50 másodperccel pedig Rantanen is meglőtte a szokásos gólját egy tanári kettő egy elleni kontra végén. A záró harmadra így már nem sok izgalom maradt, ezúttal a McDavid, Draisaitl kettős sem tudott csodát tenni, az 56. percben Smithről még bepattant a rövidnél MacKinnon közel sem védhetetlen lövése, kollégája ellenben 24 hárítással kapott gól nélkül zárt, így a denveriek pályaelőnyüket érvényesítve 2-0-s összesített előnnyel utaznak Albertába a széria következő két meccsére.