14 gólos derbivel indult a nyugati döntő

A hatalmas adok-kapokból a Colorado jött ki jobban, de elvesztette első számú kapusát, Darcy Kuempert.

Alig több mint két hét elteltével majdnem ismételte magát a történelem. Az Edmonton az előző körben a Calgaryval csapott össze és egy nyolcvanas éveket megidéző mérkőzésen 9-6-ra kikapott vendégként a párharc első felvonásán. Az Oilers a nyugati döntőt Denverben kezdte és egy hasonlóan gólzáporos meccsen, 8-6-os vereséget szenvedett.

A Ball Arenában a hatodik percben indult a gólgyártás, amikor is a csapatok 36 másodperc alatt voltak eredményesek. Ugyanilyen gyors gólváltás volt az utolsó percben is, amikor a felek 9 szekundum alatt találtak a kapuba. A két dupla közé a harmad derekán beékelődött még Nathan MacKinnon találata, így az első játékrészt 3-2-vel húzta be az Avalanche. A szünet után a csapatok ott folytatták, ahol abbahagyták: a 24. másodpercben Nazem Kadri duplázta meg a különbséget, ez azonban alig több mint két percig állt fent, mert jött az Oilers menetrendszerű találata is. 4-3 után a következő öt perc sem telt eseménytelenül, hiszen két gól és két kapucsere következett. Mindkét találat az Avalanche nevéhez fűződik, amivel a kispadra ültette a 25 lövésből hatot kapott Mike Smith-t. A Colorado pontosan egy perccel később kényszerült cserére, miután Darcy Kuemper megsérült. Az Avs első számú kapusát már a Nashville ellen is le kellett egyszer cserélni, és ahogy akkor is, most is Pavel Francouz váltotta a vasak között. Az etap végét ismét egy gyors gólváltás zárta: 31 másodperc különbséggel Andrew Cogliano és Connor McDavid talált be, így 40 perc után 7-4-re vezetett a Colorado. A befejező húsz percben óriási offenzívába kezdett az Edmonton. Sorra alakította ki a helyzeteit, aminek az eredményeképpen az 53. percre minimalizálta a különbséget. Először Derek Ryan szépített, majd Ryan Nugent-Hopkins alakította 7-6-ra az állást. A fennmaradó játékidőben az Edmonton mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudta bevenni a hazaiak kapuját. A végeredményt Gabriel Landeskog állította be egy üres kapuba lőtt góllal. Leon Draisaitl zsinórban a hatodik mérkőzésen adott legalább két gólpasszt, amivel új NHL-rekordot állított fel a rájátszásban.

A végére két érdekes adat, ami a folytatásban nagyban befolyásolhatja a párharc kimenetelét. Az első, hogy a négy kapus közül egyedül Koskinen nyújtott elfogadható teljesítményt. A finn hálóőr 95,2%-kal védett, míg Smith 76-tal, Kuemper 81-gyel, Francouz pedig 85-tel. A másik, hogy a Colorado 40 gólhelyzetet dolgozott ki, összesen 72 kapura lövési kísérlete volt, ebből 47 talált kaput és 21 akadt el a blokkban. Az Edmontonnál ugyanezek a számok jóval kisebbek voltak: 58 kísérlet, 37 lövés, 15 blokk és 24 gólhelyzet.