Hetedik meccs dönt a Canes?Rangers párharcban

A konferencia-elődöntő hatodik találkozóját simán nyerte a Rangers Filip Chytil és Igor Sesztyorkin vezérletével.

A széria első öt találkozóját egyaránt a hazai csapat nyerte, így a sorminta azt diktálta, hogy a sorozat hatodik mérkőzését a saját közönsége előtt játszó New York nyeri majd. A Garden közönsége nem csalódott: kedvenceik sima 5-2-vel abszolválták az összecsapást és kiharcolták a hetedik mérkőzést. A Rangers erősen kezdett és az első harmad 10. percében már kettővel ment Tyler Motte és Mika Zibanejad találataival. A New York a kétgólos előny tudatában sem lassított, a következő gólra azonban várni kellett a második játékrész elejéig. Ekkor Filip Chytil emelt fonákkal a kapuba, ami Antti Raanta meccsének a végét jelentette. A 13 lövésből három gólt kapó finn hálóőrt az újonc Pjotr Kocsetkov váltotta, ám ő sem húzta sokáig hibátlanul, mert Chytil alig több mint három perccel később felavatta. A cseh csatár duplája között a semmiből jött a Carolina szépítő gólja, így a 26. percben 4-1 volt az állás. Ahogy a Carolina első találata, a második is vendég gól sem volt benne a meccsben, amit Vincent Trochek lőtt a hét perccel a második szünet előtt. A góltól felpörgött a Hurricanes játéka, a harmad végéig uralták is a meccset, de nem tudták bevenni a pazarul védő Sesztyorkin kapuját. A befejező húsz percben a Rangers láthatóan csak azzal törődött, hogy védje az előnyét és tördelje a játékot. Ezt olyan remekül csinálta, hogy a vendégek játékosai többször is elvesztették a fejüket és öt alkalommal is kiülhettek a büntetőpadra. A sorozatos kiállításokból végül Artyemij Panarin használt ki egyet a játékrész derekán, amivel beállította a végeredményt.

A Carolina a vereséggel új negatív NHL-rekordot állított fel: a liga történetében a Canes lett az első klub, amely a playoffban elvesztette az első hat mérkőzését vendégként. A Rangers ezzel szemben egymás után a hatodik nyerte meg a Gardenben, ami új franchise-rekord. A duplázó Chytil mellett a 37 lövést hárító és két előkészítéssel NHL-rekordot beállító Sesztyorkin emelkedett ki a mezőnyből. Az orosz hálóőr előtt mindössze négy olyan kapu volt, aki a rájátszásban két gólpasszt jegyzett egy mérkőzésen: Grant Fuhr (1991), Tom Barrasso (1993), Jose Theodore (2004) és Pekka Rinne (2017).