Csehország–Németország 4-1

 

A csehek a hibátlan emberelőnyös játékuknak köszönhetően vb-elődöntőbe jutottak.

Csehország már a 35. másodpercben emberelőnybe került, ezt gólra váltotta: a korongjáratás végén Pastrnák juttatta vezetéshez csapatát. A nyitó harmad közepén a második cseh fór meghozta a második gólt, Cervenka zárta sikerrel a kijátszott akciót. A meccs felénél kimaradt az első német emberelőny, ellenben a harmadik cseh fór nem: Krejci bombázott a vert helyzetben lévő Grubauer kapujába. A harmadik húsz percben Németország kihagyott egy újabb emberelőnyt, ám ezt követően kockáztatott és lehozta a kapusát, majd 6 az 5 ellen Seider szépített. Két perccel a vége előtt Grubauer újra lekorcsolyázott, ez arra volt elég, hogy Smejkal beállítsa a végeredményt.

Csehország 4-1-re nyert, aminek köszönhetően elődöntőbe jutott.

A negyeddöntő párosításai:

2022. május 26., csütörtök, 15:20: Németország (A2)–Csehország (B3) 1-4
2022. május 26., csütörtök, 15:20: Svédország (B2)–Kanada (A3)
2022. május 26., csütörtök, 19:20: Finnország (B1)–Szlovákia (A4)
2022. május 26., csütörtök, 19:20: Svájc (A1)–Egyesült Államok (B4)

Az A csoportos világbajnokság mérkőzései:

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2022. május 13., 15:20 FRA–SVK 2-4
2022. május 13., 15:20 USA–LAT 4-1
2022. május 13., 19:20 GER–CAN 3-5
2022. május 13., 19:20 FIN–NOR 5-0
2022. május 14., 11:20 DEN–KAZ 9-1
2022. május 14., 11:20 SWE–AUT 3-1
2022. május 14., 15:20 SUI–ITA 5-2
2022. május 14., 15:20 CZE–GBR 5-1
2022. május 14., 19:20 SVK–GER 1-2
2022. május 14., 19:20 LAT–FIN 1-2
2022. május 15., 11:20 ITA–CAN 1-6
2022. május 15., 11:20 NOR–GBR 4-3 b.
2022. május 15., 15:20 FRA–KAZ 2-1
2022. május 15., 15:20 AUT–USA 3-2 h.
2022. május 15., 19:20 DEN–SUI 0-6
2022. május 15., 19:20 CZE–SWE 3-5
2022. május 16., 15:20 SVK–CAN 1-5
2022. május 16., 15:20 LAT–NOR 3-2
2022. május 16., 19:20 FRA–GER 2-3
2022. május 16., 19:20 FIN–USA 4-1
2022. május 17., 15:20 ITA–DEN 1-2
2022. május 17., 15:20 CZE–AUT 1-2 b.
2022. május 17., 19:20 SUI–KAZ 3-2
2022. május 17., 19:20 SWE–GBR 6-0
2022. május 18., 15:20 FRA–ITA 2-1 h.
2022. május 18., 15:20 NOR–AUT 5-3
2022. május 18., 19:20 SUI–SVK 5-3
2022. május 18., 19:20 FIN–SWE 2-3 b.
2022. május 19., 15:20 GER–DEN 1-0
2022. május 19., 15:20 GBR–USA 0-3
2022. május 19., 19:20 CAN–KAZ 6-3
2022. május 19., 19:20 CZE–LAT 5-1
2022. május 20., 15:20 GER–ITA 9-4
2022. május 20., 15:20 GBR–FIN 0-6
2022. május 20., 19:20 KAZ–SVK 3-4
2022. május 20., 19:20 LAT–AUT 4-3 b.
2022. május 21., 11:20 DEN–FRA 3-0
2022. május 21., 11:20 USA–SWE 3-2 h.
2022. május 21., 15:20 CAN–SUI 3-6
2022. május 21., 15:20 AUT–FIN 0-3
2022. május 21., 19:20 ITA–SVK 1-3
2022. május 21., 19:20 NOR–CZE 1-4
2022. május 22., 15:20 KAZ–GER 4-5
2022. május 22., 15:20 GBR–LAT 3-4
2022. május 22., 19:20 SUI–FRA 5-2
2022. május 22., 19:20 SWE–NOR 7-1
2022. május 23., 15:20 KAZ–ITA 5-2
2022. május 23., 15:20 USA–CZE 1-0
2022. május 23., 19:20 CAN–DEN 2-3
2022. május 23., 19:20 AUT–GBR 5-3
2022. május 24., 11:20 GER–SUI  3-4 b.
2022. május 24., 11:20 SWE–LAT 1-0
2022. május 24., 15:20 SVK–DEN 7-1
2022. május 24., 15:20 USA–NOR 4-2
2022. május 24., 19:20 CAN–FRA 7-1
2022. május 24., 19:20 FIN–CZE 3-0
2022. május 26., 15:20 SWE (B2)–CAN (A3)
negyeddöntő
Sport 1
2022. május 26., 15:20 GER (A2)–CZE (B3)
negyeddöntő
1-4
2022. május 26., 19:20 FIN (B1)–SVK (A4)
negyeddöntő
Sport 2
2022. május 26., 19:20 SUI (A1)–USA (B4)
negyeddöntő
Sport 2 (21:45)
2022. május 28., 13:20 elődöntő Sport 2
2022. május 28., 17:20 elődöntő Sport 2
2022. május 29., 14:20 bronzmérkőzés Sport 2
2022. május 29., 19:20 döntő Sport 2

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 5-2VÉGE
VB 15:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 5-3VÉGE
VB 19:20 CANDEN 2-3VÉGE
    • SPORT 2
május 24., kedd
VB 11:20 GERSUI 3-4 BVÉGE
VB 11:20 SWELAT 1-0VÉGE
VB 15:20 SVKDEN 7-1VÉGE
VB 15:20 USANOR 4-2VÉGE
VB 19:20 CANFRA 7-1VÉGE
VB 19:20 FINCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
május 26., csütörtök
VB 15:20 GERCZE 1-4VÉGE
    • SPORT 2
VB 15:20 SWECAN 3-4 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 FINSVK 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 SUIUSA 0-3VÉGE
    • SPORT 2 (21:45)
május 28., szombat
VB 13:20 FINUSA 4-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 17:20 CANCZE 6-1VÉGE
    • SPORT 2
május 29., vasárnap
VB 14:20 USACZE 4-8VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 FINCAN 4-3 HVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum