Egyenlített a Rangers

A New York a második hazai mérkőzését is megnyerte. Az Edmonton egy győzelemre a továbbjutástól.

A Rangers a Carolina elleni párharc negyedik mérkőzésén Andrew Copp és Igor Sesztyorkin vezérletével nagyon simán győzött 4-1-re és 2-2-re módosította az összesített állást. A New York az első harmad derekán két perc alatt lőtt kettőt Frank Vatrano és Adam Fox révén, majd a középső játékrész derekán tovább növelte az előnyét Mika Zibanejad találatával. A Hurricanes a 47. percben érkezett meg a meccsbe Teuvo Teravainen góljával, ám a korábban két gólpasszt kiosztó Copp gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget, amivel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A cserestop előtt érkezett csatár egyelőre főnyeremény a Rangersnek, hiszen az alapszakaszt és a rájátszást is egybeszámolva 27 meccsen 13 gólt lőtt és 28 pontot szerzett. Copp mellett Sesztyorkin játszott kiemelkedően, aki 30 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Hurricanes találatát előkészítő Sebastian Aho karrierje 44. pontját szerezte a playoffban, amivel megdöntötte Eric Staal klubrekordját. A Carolina ezzel a vereséggel az ötödik meccsét is elvesztette vendégként és a playoff mezőnyének az egyetlen csapata, amely nem nyert még vendégként.

Az Edmonton háromgólos előnyt adott le a Calgary elleni negyedik mérkőzésen, de ennek ellenére is nyerni tudott, mert a végjátékot jobban bírta, mint az állami riválisa. Az Oilers fantasztikusan kezdett, hiszen már a 21. másodpercben megszerezte a vezetést Ryan Nugent-Hopkins révén. A hazaik itt nem álltak meg, hanem beindították a hengert és a játékrész végéig még két gólt ütve magabiztos előnyre tettek szert. A mérkőzés derekán viszont jött egy rövidzárlat a hazaiaknál, a Flames pedig 36 másodperc alatt minimalizálta a különbséget. Az Oilers teljesen elvesztette a ritmust, a Calgary átvette a kezdeményezést, de az egyenlítő gólra egészen a harmadik harmad közepéig kellett várni. 3-3 után mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek és mindkét gárda eldönthette volna a mérkőzést, amely végül a hazaiaknak sikerült, miután Nugent-Hopkins egy kipattanót a vas alá emelt. A végeredményt a szintén két gólig jutó Evander Kane állította be egy üres kapus góllal.