A Fehérvár egy csoportba került a BL-címvédővel

   

A magyar csapat a legutóbbi CHL-kiírás győztesével, a Röglével, a svájci Zürich Lionsszal és a lengyel bajnok katowiceiekkel játszik majd a csoportkörben.

Szerdán megtartották a Bajnokok Ligája csoportkörének a sorsolását. A harmadik kalapba sorolt Hydro Fehérvár AV19 a negyedik kalapból a CHL-ben szintén először szereplő lengyel Katowicét, a másodikból a svájci ezüstérmes Zürich Lionst, míg az elsőből a BL-címvédő Rögle BK-t kapta. Sebők Balázs klubja, az Ilves a norvég Stavangerrel, a svájci Fribourggal és az ICEHL-es Red Bull Salzburggal játszik.

A csoportkör első négy fordulóját szeptember 1. és 11. között játsszák, az ötödik és a hatodik fordulót október 4. és 12. között tartják.

A Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjának csoportbeosztása:

A csoport: Lulea (SWE), Jukurit (FIN), Sparta Praha (CZE), Aalborg Pirates (DEN)

B csoport: EV Zug (SUI), Grizzlys Wolfsburg (GER), TPS Turku (FIN), Olimpija Ljubljana (ICEHL)

C csoport: Tappara (FIN), Red Bull München (GER), Rapperswil-Jona (SUI), Slovan Bratislava (SVK)

D csoport: Rögle (SWE), Zürich Lions (SUI), Hydro Fehérvár AV19 (ICEHL), GKS Katowice (POL)

E csoport: Red Bull Salzburg (ICEHL), Fribourg-Gottéron (SUI), Ilves (FIN), Stavanger Oilers (NOR)

F csoport: Färjestad (SWE), Villach (ICEHL), Straubing Tigers (GER), Comarch Cracovia (POL)

G csoport: Eisbären Berlin (GER), Mountfield HK (CZE), Frölunda (SWE), Grenoble (FRA)

H csoport: Ocelári Trinec (CZE), Skellefea (SWE), HC Davos (SUI), Belfast Giants (GBR)

avs_csarnok

fotó: Soós Attila/Hydro Fehérvár AV19

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 5-2VÉGE
VB 15:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 5-3VÉGE
VB 19:20 CANDEN 2-3VÉGE
    • SPORT 2
május 24., kedd
VB 11:20 GERSUI 3-4 BVÉGE
VB 11:20 SWELAT 1-0VÉGE
VB 15:20 SVKDEN 7-1VÉGE
VB 15:20 USANOR 4-2VÉGE
VB 19:20 CANFRA 7-1VÉGE
VB 19:20 FINCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
május 26., csütörtök
VB 15:20 GERCZE 1-4VÉGE
    • SPORT 2
VB 15:20 SWECAN 3-4 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 FINSVK 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 SUIUSA 0-3VÉGE
    • SPORT 2 (21:45)
május 28., szombat
VB 13:20 FINUSA 4-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 17:20 CANCZE 6-1VÉGE
    • SPORT 2
május 29., vasárnap
VB 14:20 USACZE 4-8VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 FINCAN 4-3 HVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum