Barkov megvédheti a Selke-trófeáját

A Florida kapitányát ismét jelölték a legjobban védekező csatár díjára. A díjat Elias Lindholm, vagy a rekorder Patrice Bergeron viheti el előle.

Aleksander Barkov csak 67 mérkőzésen lépett jégre idén, de így is 88 ponttal segítette alapszakasz-győzelemhez a Floridát. A Panthers kiválósága azonban nemcsak a pontgyártásból, hanem a védekezésből is alaposan kivette a részét. A 26 éves center meccsenkénti 20 perces jégidejével a csapat második legtöbbet foglalkoztatott csatára volt, és ez igaz az emberhátrányra is, ahol szintén második lett 2:10-es átlagidővel. Az övé volt a második legtöbb blokk és a harmadik legtöbb koronglopás, mindezt úgy, hogy 15 mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a társai. A korongbedobások 57%-át elhozta, amivel a teljes mezőny 8. legjobbja lett, ám senki nem tudott olyan hatékony (56,1%) lenni a saját harmadában, mint ő. Amennyiben Barkov kapja a díjat, Bergeron 2014-es és 2015-ös elsősége óta ő lehet az első játékos, aki duplázni tud.

Elias Lindholm személyében először kaphatja meg a trófeát svéd vagy Calgaryban játszó hokis. A 27 éves center 42 gólt lőtt és 82 meccsen kereken egy pontos átlagot ért el a Pacific-csoportot megnyerő alakulatban. A Flames összes csatára közül övé volt a legmagasabb átlagos jégidő egy meccsre (20 perc) és emberhátrányra vetítve (2:07) is. Házon belül az összes védekező kategóriában is az ő neve van legelöl a csatárok között: Lindholm hozta el legtöbb bulit (750), övé a legjobb százalékos mutató (52,9%), blokk (52) és korongszerzés (59) is. Emellett a plusz/mínusz-táblázaton +61 került a neve mellé, amivel a teljes ligából csak csapattársa, Johnny Gaudreau (64) előzte meg.

Gyakorlatilag nem telhet el úgy év, hogy Patrice Bergeront ne jelöljék a Selke-trófeára. A négy elsőségével társbérletben első bostoni kapitány a 11. alkalommal került be a hármas elitbe. Semmi meglepő sincs abban, hogy százalékosan (61,9) és darabszámra (991) is messze a legjobb a bulielhozatalban. A két hónap múlva már a 37. születésnapját ünneplő csatár már egy kicsit kevesebbet vállal, mint korábban, meccsenként két perccel kevesebbet van a jégen, mit két riválisa, de 45 blokkjával és 37 korongszerzéssel még így is meg tudta csípni csapata második és harmadik helyét. Amennyiben ötödször is megkapja a Selkét, egyedüli rekorder lesz Bob Gainey mellől ellépve.