A Florida nyerte az alapszakaszt

A Panthers a liga történetének 19. csapata, amely elhódította a Presidents-trófeát, és az ötödik az NHL 1990-ben megkezdett bővítése óta. 400. gólját lőtte Patrice Bergeron.

A New York Islanders két nap alatt kétszer verte meg az Alekszandr Ovecskin nélkül felálló Washingtont. Az Isles az idegenbeli 4-1 után csütörtökön még ezt is meg tudta fejelni és 5-1-re győzött az USB Arenában. Mathew Barzal három gólpasszt adott, Szemjon Varlamov 26 lövést fogott és mindössze 42 másodpercre volt a shutouttól. A két játékos mellett az emberelőnyös csapatrészek között is óriási volt a különbség: amíg a hazaiak ötből hármat gólra váltottak, addig a fővárosiak hatból egyet sem.

Patrice Bergeron és Linus Ullmark lesimázta a meccset a Boston számára a Buffalo ellen. A svéd hálóőr 37 lövést fogott és ebben az idényben először védett hibátlanul, míg a Bruins kapitánya három góllal és egy előkészítéssel vette ki a részét az 5-0-s sikerből. Bergeron a tripla során megszerezte a 400. gólját a Boston mezében, ezzel negyedik az örökranglistán Johnny Bucyk (545), Phil Esposito (459) és Rick Middleton (402) mögött.

A Florida abban a tudatban lépett jégre Ottawában, hogy ha bármilyen formában győz, akkor megnyeri az alapszakaszt. A délkeleti gárda nem is okozott csalódást a szurkolóinak, mindenféle nehézség nélkül nyert 4-0-ra úgy a Canadian Tire Centerben, hogy Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau, Claude Giroux, Gustav Forsling és MacKenzie Weegar sem lépett jégre. Spencer Knight 27 védéssel karrierje második shutoutját szerezte, Carter Verhaeghe pedig kétszer köszönt be. A Florida ellenfele nagy valószínűség szerint a Washington lesz az első körben, de ez eredmények alakulása esetén akár a Pittsburghgel is összecsaphat.

Presidents? Trophy 3

A Metropolitan-csoportot megnyerő Carolina gond nélkül lépett át a New Jerseyn. A Hurricanes az első harmad derekán már 3-0-ra vezetett és a lendületét a Devils szépítő találata sem törte meg: a befejező játékrész elejére újabb három találattal ötre növelte az előnyét. A Canes a végére kiengedett, a vendégek két találattal kozmetikáztak az eredményen, így a vége 6-3 lett. A győzelemből az öt meccs után visszatérő Jesperi Kotkaniemi három ponttal vette ki a részét. A Carolina 54 győzelemmel és 116 ponttal zárta az alapszakaszt, ami új franchise-rekord. Jaccob Slavin csak klubcsúcs beállításig jutott: a hátvéd +35-tel végzett a plusz/mínusz-táblázaton, amivel Brett Pesce 2019-es teljesítményét ismételte meg.

A Tampa Bay 5-2-re kikapott Columbusban és elszalasztotta a lehetőséget, hogy bebiztosítsa a harmadik helyét az Atlantic-csoportban. A Nationwide Arenában a meccs derekán még 1-1 volt az állás, de ezután a Jackets zsinórban háromszor mattolta a Bolts védelmét és eldöntötte a meccset. A hazaiaknál igazi csapatmunka folyt, hiszen egyedüliként Oliver Bjorkstrand jutott két pontig. A Lightningban Nyikita Kucserov egymás után a nyolcadik meccsen volt eredményes, ezzel beállította Brian Bradley 1992 novemberi klubrekordját.

Nagyon fontos meccset nyert a Minnesota a Calgary ellen 3-2-re. Az Xcel Energy Centerben minden harmad döntetlenre végződött a rendes játékidőben: az első gól nélkül pergett le, a másodikban és a harmadikban egy-egy találat született. A meccset végül Kirill Kaprizov emberelőnyös gólja döntötte el a hosszabbítás 44. másodpercében, amivel a Wild lépéselőnybe került a St. Louis-zal szemben. A Wild és a Blues ugyanis egymás ellen kezdi a párharcot a playoffban és mostani győzelmével két pontra növelte az előnyét a riválisával szemben, így az utolsó fordulóban elég egy pontot szereznie ahhoz, hogy hazai pályán kezdje a rájátszást.

A Nashville háromszor is volt kétgólos hátrányban Denverben, ám ennek ellenére el tudta hozni a pontokat a Ball Arenából. Az Avalanche 2-0-ra, 3-1-re és 4-2-re is vezetett a mérkőzés folyamán, de ez is kevésnek bizonyult, mert a Predators Roman Josi és Mattias Ekholm góljaival végül a 45. percben érte utol a vendéglátóját. 4-4 után a fennmaradó negyed órában és a hosszabbításban sem született gól, így jöhettek a büntetők, ahol Matt Duchene egyetlen gólja döntött a vendégek javára. A már említett Josi a 23. gólját lőtte és ezzel beállította Shea Weber 2009-ben és 2014-ben elért klubrekordját.

Az Edmonton hasonló forgatókönyv szerint győzött a San José ellen, mint a Nashville. Az Oilers háromszor került hátrányba, de sorrendben Kailer Yamamoto, Derek Ryan és Philip Broberg góljaival egyenlíteni tudott, majd a ráadásban Zach Hyman találatával a pluszpontot is zsebre tette. Connor McDavid egy gólpassznak köszönhetően egymás után ötödször volt pontszerző és 123 egységével vezeti a kanadai táblázatot.

A rájátszásról lemaradó Vancouver utolsó hazai mérkőzését játszotta és egy Los Angeles elleni sikerrel búcsúzott a közönségtől. A Canucks a második harmadban kétgólos hátrányba került, ezt azonban a harmadikban ledolgozta Brock Boeser és Alex Chiasson góljaival. A hosszabbításban a korábban is eredményes Boeser lett ismét főszereplő, mivel gólra váltotta Elias Pettersson passzát, amivel beállította a 3-2-es végeredményt.