Magyarország?Ukrajna 3-2

A magyar válogatott kétszer is egyenlített a rendes játékidőben, majd büntetőkkel behúzta a két csapat szezonbeli negyedik meccsét.

Négy perc telt el a mérkőzésből, amikor jött az első nagy lehetőség: megléptünk három a kettő ellen, Papp lőtt, Piszarenko védett. A harmad folytatásában a magyar válogatott vezetett több akciót, Rajnának a 8. percben kellett először védenie. Szép támadásokat vezettünk, de eredményességgel nem párosult a látvány. Magyarország játszhatott előbb emberelőnyben, a fór felemás játékot hozott, de inkább a pontatlanság jellemezte. A sok kihagyott magyar lehetőség megbosszulta magát a 18. percben: az első olyan cserében, ahol az ukránok akarata érvényesült, a kapu előtt üresen álló Morozov pontos lövésével megszerezték a vezetést (0-1).

A második harmad áthúzódó ukrán előnnyel indult, ugyanis a nyitó játékrész végén túl sok hazai játékos volt a jégen. Nem sokkal később Papp Kristóf távozott két percre, ezt a hátrányt is kibekkeltük, sőt amikor a vendégek elcserélték magukat, idővel fórba fordult a játék. Nem sokáig küzdöttek 5 az 5 ellen a felek, Blahij megint kiült, az emberelőnyben hiába álltunk fel, az ukránok megléptek és Rajnának kellett védenie, majd ezt követően volt két nagy ziccerünk. A meccs közepén több egyenlítési lehetőségünk is volt, valamint Sárpátki egy ütközés után csak segítséggel tudta elhagyni a jeget, szerencsére később visszatért. A felvonás végén újabb magyar fór jött, ahol nem tudtunk igazán komoly lövőhelyzetet kialakítani, ám amikor Terbócsot kiküldték, 4 a 4 ellen már jött az egyenlítés. Kulmala előbb a kapuvasat találta el, aztán Sárpátki bekotorta a korongot az ukrán kapuba (1-1). Az esetet videobírózták, érvényesnek látták a találatot.

A harmadik játékrész elején is volt 4 a 4 elleni jégkorong egy páros büntetés nyomán. A 47. percben Vincze kiugorhatott, nem lőtt, hátrapasszolt Kulmalának, akivel szabálytalankodtak, így emberelőnybe kerültünk. A kiegészülés után Sárpátkit kiküldték a játékvezetők, a hátrányban Rajna több bravúrt is bemutatott. Az 54. percben Vas került ziccerbe, Piszarenko védte a lövést. Öt perccel a vége előtt Vasnál láttak magas botot, az emberelőnyt kihasználta Ukrajna: Ljalka átrohant a magyar csapaton és sikerrel zárta szólóját (1-2). A vendégek találata után nem sokkal Magosit palánkra lökték, emberelőnyben küzdhettünk a hosszabbítás kiharcolásáért, felálltunk 5 a 4, majd Rajna lehozatala után 6 a 4 és 6 az 5 ellen, utóbbi végül meghozta az eredményt: Magosi és Nagy Gergő közös erővel bekotorták a túlórát jelentő gólt (2-2).

A 3 a 3 elleni hosszabbítás pörgős játékot hozott, mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek a meccs eldöntésére, de nem tudtak betalálni a jégkorongozók. Büntetőkre került sor, ahol magyar részről Hári, Nagy és Kulmala volt eredményes, míg az ukránoknál csak Pereszunko talált be. Magyarország szétlövésben 3-2-re nyert, csütörtökön Dél-Korea ellen játssza utolsó felkészülési mérkőzését a válogatott.