Salzburg?Hydro Fehérvár AV19 2-1

A székesfehérváriak újabb szoros mérkőzésen, egy véghajrában kapott góllal maradtak alul az ICEHL-finálé harmadik találkozóján.

A kétmeccses eltiltást kapott Brady Shaw helyét Magosi Bálint vette át az első sorban, míg a gyermeke születése miatt hiányzó Bartalis Istvánt Andrew Sarauer helyettesítette a másodikban. Nem teketóriáztak a csapatok, ott folytatták, ahol legutóbb abbahagyták. A küzdelem hevességét mutatta, hogy pár másodperccel a kezdés után máris egy törött ütő hevert a jégen. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Lebler elszáguldott védője mellett, lövése nem ért célt. Tirronen védése következett, Raffl távoliját hárította, majd a felperdülő korongot is eltakarította. Egy csata már az első harmadban eldőlt, a fehérvári szurkolók hazai pályát varázsoltak övéiknek a Red Bull arénájában. A 7. percben Järvinen próbálta betuszkolni a pakkot egy kapu előtti kavarodásban, végül tisztáztak a bekkek. A harmad első felében Háriék ritkán jutottak lövőhelyzetekig, a Salzburgnak jóval több lehetősége volt. Schneider bombázott a kékről, a blokkolt koronggal lehetett volna kontrázni, ám a hazaiak 3-asa megakasztotta a támadást. Az emberelőnyt nem sikerült kihasználni, egyenlő létszámban aztán Sarauer keveredett a kapu elé, Tolvanen eszén nem tudott túljárni. Végre támadásokat vezetett a Volán, rosszkor jött Atkinson kiállítása. Kezdtek elszabadulni az indulatok, egyre több lett a szabálytalanság határát súroló kőkemény ütközés. A védelem remekül vizsgázott, sikerült kivédekezni az emberhátrányt.

A középső játékrész elejét jól kaptál el Háriék, alig egy perc után hatalmas kapuvasat ütöttek. Wukovits előtt adódott a következő lehetőség, Tirronen bravúrral kapott bele a lövésbe, a felperdülő korongot eltakarították a védők. A 26. percben robbant a vendégszektor: korongszerzés után Petan passzolt az előremerészkedő Fournierhez, az ellenfél kapuja előtt váratlanul felbukkanó bekk elegáns mozdulattal a hálóba pattintotta a pakkot (0-1). A gól önbizalmat adott, kiegyenlítettebb lett a meccs, egyre többször tűntek fel a fehérvári csatárok Tolvanen kapujánál. A 35. percben Mihály bátran tört előre, majd lövéssel fejezte be az akciót. A párharcokat is kezdték megnyeri a volánosok, miközben az osztrák lövéseknél Tirronen magabiztos volt. A hajrában ismét egy kapu előtti kavarodás okozott gondot, Nilssonék voltak határozottabbak, ez a salzburgi helyzet is kimaradt. Úgy tűnt, vendégelőnnyel ér véget a játékrész, amikor a 39. percben Schneider passzolt Kanzighoz, aki még egyel továbbtette a pakkot, Raffl pedig a hálóba bombázott (1-1). A döntés az utolsó harmadra maradt.

A záró harmad elején Tirronen fogott könnyedén egy szorongatott helyzetből eleresztett osztrák lövést, a másik oldalon Erdély próbált kibújni két védő között, satuba fogták. Nagy kérdés volt, hogy melyik csapat bírja jobban erővel és idegekkel a sorsdöntő játékrészt. Jó volt látni, hogy Háriék elfogódottság nélkül játszottak. Atkinson lőtt messziről, a korong többször is irányt változtatott, majd Campbell is megkínálta egy bombával Tolvanent. Jobb volt a Volán, a hazai harmadban folyt a játék. A rendes játékidő utolsó 5 percéhez érve még mindig 1-1-et mutatott az eredményjelző. A hajrára felkeményedett a Salzburg, visszatértek a sokütközéses harcmodorukhoz. Tehették mindezt büntetlenül, a játékvezetők ezúttal sem érezték úgy, hogy közbe kéne avatkozniuk. Miközben Tirronen ketrece előtt Atkinsont gyömöszölték a jégen, a palánk mellett Magosi kapott hatalmasat, aki csak nehezen jutott el a cserepadig. Az utolsó két percen belül ismét a házigazda lőtt gólt: Lebler kapu mögüli passzát Järvinen vágta a hálóba (2-1). Kevin Constantine mindent megpróbált, a végén Tirronen is lekorcsolyázott. Az utolsó pillanatban Petan egyenlíthetett volna, lövése elakadt a sokaságban. A döntő harmadik meccsét is a Salzburg nyerte, bosszantó, hogy ezúttal is csak egy pici hiányzott. Hétfőn hazai jégen kell megtörni a peches szériát és megszerezni az első győzelmet.