A KMH Budapest a női bajnok

Mindent megnyert idén az újbudai csapat.

A női döntő második mérkőzésén nem szerepelhetett a KMH-ban Hayley Williams, aki kedden sérült meg, a MAC-ba viszont visszatért Rónai Alexandra. Két vendég és egy hazai fór maradt ki, majd 15 perc után Carly Bullock szerezte meg a vezetést a KMH-nak, közelről lőtte ki a felső sarkot. Négy perc múlva emberelőnyben egyenlített a címvédő, Pázmándi Zsófia nyúlt bele a kapu előtt Jelena Grkovic távoli löketébe. Két másodperccel a harmad vége előtt azonban újra a KMH vezetett, Huszák Alexandra tört be és fonákkal a hálóba továbbított. Az újbudaiak a folytatásban is többet próbálkoztak, de Németh Anikó nagyokat védett, nem változott az egygólos különbség. A hajrában kapusát lehozva támadott a MAC az egyenlítésért, de ez nem jött össze, maradt a 2-1.

A KMH 2-0-s összesítéssel nyerte meg a bajnokságot, története során hetedszer. Mika Väärälä vezetőedző csapata idén mindent megnyert: az EWHL Supercup és az EWHL után az OB I-ben is aranyérmes lett.