Villach?Hydro Fehérvár AV19 0-4

Hári Jánosék kapott gól nélkül győztek vendégként, így 2-1-re vezetnek az ICEHL-elődöntőben.

A Fehérvár a szokott energikus letámadással kezdte az elődöntő harmadik mérkőzését, Shaw pár másodperc után máris kapura emelt, Karhunent nem tudta meglepni. A 4. percben remek akciók követték egymást. Előbb Rauchenwald a saját harmadából indulva szlalomozott a volánosok között, végül Lanzinger lövését védte Tirronen. Azonnal jött a kontra, Magosi a villámgyors Atkinsont szöktette, aki könyörtelenül bevarrta a ziccert a szépszámú fehérvári tábor legnagyobb örömére (0-1). Sarueré volt a következő helyzet, ezt hárította a kapus. A VSV remekül támadó csapat, de a védekezésre kevesebb gondot fordított, a fehérvári csatárok lendületből többször is könnyedén összezavarták soraikat. Magosi kapott hatalmasat a palánk alatt, szerencsére saját lábán hagyta el a jeget, majd Hári szenzációs cselei után Shaw esett el ziccerben, nem biztos, hogy önszántából. Egyik sem ért kiállítást, nem úgy a másik oldalon Kuralt támadó harmadbeli szabálytalansága. Sikerült kivédekezni a létszámhátrányt, melynek leteltekor pontosabb átadással egy 2 az 1 elleni kontra is összejöhetett volna. A 17. percben Oleksuk egyenlíthetett volna, Tirronen nagyot fogott a közelijénél, míg a másik oldalon Sarauer lövőhelyzetig cselezte magát, ő sem ért célt.

A nyitó harmadra ezúttal sem lehetett panasz. Rendben volt a játék, a 16 kapura lövés, nem utolsó sorban az előny is a Volánnál volt. Koncentráltan érkezett a középső felvonásra a Constantine-csapat, nem akarta elkövetni a korábbi hibát. A Villachnak jönnie kellett az egyenlítésért, ez több területet jelentett a magyar csatároknak. Hári többször tesztelte is Karhunent, meglepni nem tudta. A 25. percben ismét a támadó harmadban sikerült begyűjteni egy kisbüntetést, megint Kuralt volt az elkövető. A védelem remekül zárt, ezt az emberhátrányt is kibekkeltük, pedig Karlsson éles szögből leadott kapáslövése veszélyes volt, szerencsére lelassult a blokkban, így Tirronen könnyedén fogta. A 28. percben fordult a kocka, emberelőnybe került a Fehérvár, Hári megtalálta a kapu előtt Kuraltot, végül nem ő, hanem Sarauer gyötörte be a pakkot (0-2). A góllal kiegészültek az osztrákok, de ebben nem sok örömük volt: egy elhozott buli után Campbell távolija is beakadt, 8 másodperc alatt kettőt vágott a Volán (0-3). A folytatásban Tirronen nem unatkozott a ketrec előtt, több bravúrt bemutatva őrizte a háromgólos előnyt. A hajrában még a kaput is ráborították, hiába, negyven perc után góltalan maradt a VSV.

A záró harmad eleje jól alakult, peregtek a percek, nem tudott közelebb jönni a házigazda. A támadóerejüket ismerve azonban a 3-0-s vezetés sem jelentette, hogy lefutott a találkozó. Erre Schofield is ráerősített, közelije Tirronenről oldalra csorgott, szerencsére fehérvári játékos ért oda először és felszabadított. A 45. percben komoly bajba került a magyar csapat: előbb túl sokan voltak a jégen, ezt Nilsson szabálytalansága követte, másfél percig kettős emberelőnyben támadhattak a karintiaiak. Önfeláldozóan védekeztek Fournierék, sikerült többször kiütni a korongot, a blokkok is a legjobbkor érkeztek és néhány osztrák korongkezelési hiba is segítette a mieinket. Amikor visszajöttek a kiállítottak, még mindig 0-3-at mutatott az eredményjelző, a hazai táborból szórványos füttyszó hallatszott. Mint kiderült, ez volt a kulcsmomentum a mérkőzésen, a kihasználatlanul hagyott 5 a 3 után a villachiak az utolsó 10 percen belül Sarauer kisbüntetéséből sem tudtak betalálni. Az igazsághoz tartozik, hogy a szerencsére sem panaszkodhattunk, amikor már Tirronen is verve volt, rendre rosszul céloztak Hughesék. Karhunent már az 56. percben lehívta edzője, ez sem segített. A hajrában Kuralt passzából Hári üres kapus góllal végleg eldöntötte az összecsapást (0-4).

A Hydro Fehérvár AV19 remek meccset játszva, Tirronen shutoutjára építve magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott, amivel elvette ellenfele pályaelőnyét. Folytatás szerdán, immár Székesfehérváron.