Dél-Tirolban új meccs kezdődik péntek este

A kiütéses nyitó siker után is a földön kell maradniuk a Fehérvár játékosainak: a rájátszásban a 8-1 ugyanannyit ér, mint egy egygólos siker.

Parádés kezdés után kiütéses győzelemmel indította az ICEHL negyeddöntőjét a Hydro Fehérvár AV19, amely hazai jégen 5-0-s nyitó harmad után 8-1-gyel küldte haza a Pustertalt. Miként a meccs után a játékosok elmondták, kulcsfontosságú volt a remek rajt az újonc aprólékos kielemzése után, Németh Kristóf pedig rávilágított, hogy a védekezés is rendben volt amellett, hogy a góllövéssel szerencsére látványosan nem volt problémája a Volánnak. Azt ugyanakkor nem győzik hangsúlyozni, hogy ez csupán egy meccs volt, és a gólzáporos győzelem a rájátszásban már pont ugyanannyit ér, mint egy egygólos siker, vagyis a fehérvári játékosoknak két lábbal kell a földön maradniuk a nagy diadal után is. Mivel az ICEHL-ben rendhagyó módon váltott pályaválasztás mellett zajlik a playoff, péntek eset máris Dél-Tirolban folytatódik a széria, ahol teljesen új meccs kezdődik 0-0-ról. Az olaszok második alkalommal valószínűleg már nem fogják előzékenyen elkövetni azt a hibát, hogy olyan pocsékul kezdjék a harmadokat, mint két nappal korábban (főleg nem hazai pályán), emellett Magosi Bálint arra is felhívta a figyelmet, hogy az ellenfél záró harmadban mutatott játéka alapján innentől várhatóan már komolyabb ellenállásba ütköznek majd a Pustertal részéről. Az összecsapás 19.45-kor kezdődik Bruneckben, a Digi Sport 3 élőben közvetít Dél-Tirolból is.