Hydro Fehérvár AV19?Pustertal 8-1

A magyar ICEHL-csapat magabiztos diadallal indította negyeddöntős párharcát.

Nagy iramban kezdődött a negyeddöntő, Bartalisék lendületes akciói megadták az alaphangot, bár ekkor még nem sejthettük, hogy a szezon legjobb 20 perce következik. Remek cserék követték egymást, öt az ötben is sikerült felállni. A 7. percben Nilsson kapott kisbüntetést, ez egy időre megállította a Fehérvárt. A liga második legjobb emberelőnyös játékát magáénak tudó Pustertal nem tudott betalálni, Tirronen magabiztosan hárította próbálkozásaikat. A harmad felénél megszereztük a vezetést: Horváth Milán belőtte a korongot a kapu elé, a tumultusban Terbócs belekotort, a pakk Jacobson irányt változtatva jutott a kapuba (1-0). Felocsúdni sem volt ideje a vendégeknek, 29 másodperccel később Németh Kristófot nem vették elég komolyan, megkerülte a kaput és a gólvonal mögé csúsztatott (2-0). A játékvezetők visszanézték az esetet, mivel a kapu a lövés után mozdult el, érvényesnek ítélték a találatot. A 14. percben már három volt közte: Atkinson tört kapura, első kísérletét védte Sholl, másodjára már nem segíthetett (3-0). Videózás után ezt a gólt is szabályosnak találták a játékvezetők. Nem volt megállás, újabb három perc elteltével Fournier távolijába Magosi kotort bele a kapu előtt (4-0). Majd felrobbant a csarnok, pedig a slusszpoén még hátravolt. Villámgyors kontra végén Shaw keresztpasszát Kuralt vágta a hálóba (5-0). A játékvezetők les gyanúja miatt ezt is visszanézték, majd érvényesítették a találatot.

A középső játékrészre kapuscserével próbálta felrázni övéit Raimo Helminen, Shollt Stoll váltotta a ketrec előtt. Lövésekkel és keményebb játékkal jelentkezett a Pustertal, előbbieket Tirronen továbbra is könnyedén hárította. Hárinak kijutott a jóból, előbb hátulról öklelték fel, nem tűnt szabályosnak, majd Berger gyötörte meg, ez sem ért kiállítást. Csakhamar újra fehérvári ütőkön táncolt a korong, Jacobs elégtételt vett a társát ért sérelmekért: a 71-es Terbóccsal kényszerítőzött, majd a kapuba lőtt (6-0). A góllal végleg eldőlt a mérkőzés, igazi fiesztahangulat uralkodott az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A 29. percben Jacobs és Ikonen talált egymásra, a rövid adok-kapok után mindketten lehiggadhattak a büntetőpadon. Továbbra is jól működött a Volán védekezése, a vendégek ritkán jutottak át a semleges harmadon. A 32. percben Bardaro lökte palánkra Atkinsont, aki az eset után lent maradt, szerencsére rövid ápolás után a saját lábán hagyta el a jeget. Újabb gól már nem esett, a harmadik harmadra így sem sok nyitott kérdés maradt.

Főleg mert a záró felvonás is Volán-góllal indult. A 42. percben Bartalis középre tett korongját Erdély vágta a hálóba (7-0). A 45. percben szép akció végén szépített a Pustertal: Willcox lövetett gólt a kapu elé jól érkező Gerlachhal (7-1). Az 54. percben újra kirobbant a feszültség a játékosokból, Hári unta meg, hogy nem épp kesztyűs kézzel bánnak vele, Mantingert tette jégre, később hazai oldalról Shaw, a vendégektől Berger is csatlakozott a bulihoz. Fehérvári emberelőny következett, az 56. percben Hári passzát Atkinson bombázta a kapuba (8-1). A maradék időben is sok volt az összekapaszkodás, a vendégek nehezen viselték a hatalmas zakót. A meccset Atkinson és Kristensen páros kiállítása zárta, híven az addigiakhoz.

A Hydro Fehérvár szenzációs játékkal már az első harmadban eldöntötte a mérkőzést, majd nem állt le és kiütötte ellenfelét. 8-1-es sikert utoljára 2012-ben, a Ljubljana elleni playoff-sorozat harmadik meccsén aratott a Volán, de gyorsan felejtsünk is el minden további párhuzamot azzal a párharccal. Összesítésben 1-0 a Fehérvárnak, folytatás pénteken, immár idegenben.