Corona Brassó–Gyergyói HK 1-2

A vendégek második harmadbeli fordításukkal kisöpörték riválisukat.

Kovács Mátyás került fel a brassói harmadik sorba az eltiltott Hunt helyére, a hazai kapuban ezúttal Polc kezdett. A Gyergyói HK Sándor-Székelyt nevezte a szintén elmeszelt DiDiomete helyett – Sébastian Sylvestre továbbra is sérült -, így Szilassy Zoltán öt légióssal állt fel a negyedik mérkőzésre. Óvatosabb játékkal rukkoltak elő a csapatok, talán a GYHK előtt adódtak nagyobb helyzetek, de Polc stabilan állt a lábán. A 17. percben megszerezte a vezetést a Brassó, egy korong-kilövésért megítélt kiállításból Huard átlövése talált utat a kapu sarkába.

A középső játékrész gyors gyergyói góllal indult, Saari kékvonalas lövése jött Polcról, a kipattanót Orban tette be többedik próbálkozásra. A 32. percben épphogy lejárt egy brassói kiállítás, amikor Szabó Krisztián kerülte meg a kaput, centerezését Sárpátki értékesítette, 1-2. Felpörgött az összecsapás, oda-vissza hoki alakult ki, de újabb gól nem esett. A harmadik felvonás elejen Huard közel járt a duplázáshoz. Kisvártatva kétszer is emberelőnyben próbalkozhatott a hazai gárda, és bár Csernyuk kapuvasat lőtt ziccerben – közben a vendégek is lőttek egy vasat -, egyenlíteni nem sikerült. A hajrában Boriszenko gáncsolta Szabót, a GYHK könnyedén lepörgethetett két percet az óráról, miközben Huardnál gurult el a gyógyszer. Polc mindössze 10 másodperccel a vége előtt tudott lekorcsolyázni, de ez már semmire sem volt elég.

A Gyergyói HK gólszegény, szoros mérkőzésen 2-1-re legyőzte a Brassót, így söpréssel jutott az elődöntőbe.

275244216_1936292179888154_5443617982024286761_n

Nem hiszem, hogy 4-0-s párharc volt

Így látták az edzők az erdélyi negyeddöntőt.

Dave MacQueen vezetőedző, Brassó: „Nehéz mit mondani, de nem hiszem, hogy 4-0-s párharc volt. Legalább minden meccs elején elég helyzetet dolgoztunk ki, hogy győzni tudjunk, de sajnos ez egyszer sem jött össze. Ilyen a hoki, ha kevesebb gólt szerzel, mint az ellenfél, kikapsz.”

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyó: „Óriási eredmény számunkra 4-0-val megnyerni a párharcot, ráadásul a korábbi, Brassó elleni meccseket is mind megnyertük. Remek csapat volt ellenfelünk, tetszett, ahogy játszottak. Boldogok vagyunk, és várjuk, hogy ki lesz az ellenfél az elődöntőben. Volt néhány hibánk, de így is nyerni tudtunk.”

Erste Liga, 0 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Kis-király, Kövesi.
Polc: 90,0% (Tőke)
Rinne: 97,4% (Demeter)