UTE–DEAC 4-2

A lilák a negyedik soruk vezérletével egyenlítettek a párharcban.

Bár az UTE már szinte nem hibázhatott többet hazai pályán, mégis a vendég DEAC indította jobban a Megyeri úti mérkőzést, a 2. percben Kloz látta meg remekül Bertát, a csapatkapitány a hosszún érkező Molnár elé tálalt, aki megszerezte a vezetést, 0-1. Szinte azonnal egalizált az UTE, a fiatal Zsigmond lőtt közelről nagy gólt. Az egyenlítést követően is támadásban maradtak az újpestiek, Virág Csaba tanítványai többször is sátrat vertek Hetényi kapuja előtt. A 10. percben megszerezte a vezetést a lila-fehér gárda, Varga lövése még kijött Hetényiről, a kipattanót Kovács Alex tette be, 2-1. Két percre rá a november közepe óta mindössze egy ponttal álló Csergő Hunor szánta lövésre magát egy támadó bulit követően, a korong a takarásban lévő debreceni portás mellett a hálóban kötött ki, 3-1. A 17. percben Kiss Patrik emberelőnyös lövése pattant meg szerencsésen Németh Attilán, a korong behullott a DEAC kapujába, 4-1.

A második harmadban a hazaiak előbb kihagytak egy emberfórt, a DEAC viszont kihasználta saját előnyét: Sági találta meg a hosszún Daleckyt, aki kozmetikázott ez eredményen, 4-2. A harmadik felvonásban próbált hajtani az egyenlítésért a debreceni alakulat, az UTE inkább kontrákra rendelkezett be. A játékrész derekán Pokornyi kiállítása alatt nagy lehetőség adódott a vendégek előtt, ám nem éltek vele. A hajrában kétszer is szabálytalankodtak a debreceni játékosok, így Hetényinek nem volt értelme lekorcsolyázni. Az UTE 4-2-vel behúzta a második összecsapást, így egyenlített a párharcban. Szombaton Debrecenben 1-1-es állásról folytatódik ez a negyeddöntő.

utedeb_MI_0160

fotó: Jani Martin/UTE

Elfelejtettünk kijönni az öltözőből

Így látták az edzők az UTE–DEAC meccset.

Virág Csaba vezetőedző, UTE: „Sokkal nyugodtabban játszottunk, mint kedden, nem volt olyan görcsös akarás, így nem követtünk el annyi hibát. Szerettünk volna másként kezdeni, az első debreceni gól ehhez képest kicsit sokkolt bennünket, de utána nagyon jól szálltunk bele a mérkőzése, így összességében az első harmad kiválóan sikerült. Kiemelném a negyedik sorunkat, sokat tettek hozzá a csapat játékához és az eredményhez. Sajnáljuk, hogy nem tudtak többet játszani Robichaud sérülése miatt, mert megérdemelték volna a jégidőt. A második harmad végén egy kicsit beszorultunk, de próbáltunk a harmadikra sokkal fegyelmezettebben kijönni. Elégedettek vagyunk, örülök, hogy sikerült egyenlítenünk a szériában. Erik Robichaud valószínűleg agyrázkódást kapott, további kivizsgálások várnak rá, de remélem, hogy legalább annyian tudunk Debrecenbe utazni, ahányan most hadra foghatóak voltak.”

György József vezetőedző, DEAC: „Az első harmadban eldőlt ez a mérkőzés, elfelejtettünk kijönni az öltözőből. A második és harmadik játékrészben tudtuk azt a játékot játszani, amit kedden, megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült őket gólra váltani. Próbálkoztunk, de Rajna Miki megint szenzációsan védett. Az a szép ebben, hogy megyünk tovább, örülök, hogy 4-1 után vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.”

Erste Liga, 437 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Váczi, Kedves.
Rajna: 95,3% (Márkus)
Hetényi: 88,2% (Gönczi)