UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék 0-3

A miskolciak a harmadik harmadban döntötték el a playoff-kvalifikáció harmadik mérkőzését, így pénteken továbbjuthatnak.

A miskolciaknál visszatért Elgestal és Ritó, viszont nem szerepelt Hajnik és Mattyasovszky. Az ETO és a DVTK Jegesmedvék kapujában ugyanúgy Tóth és Duschek kezdett, mint a miskolci meccseken. A vendégek a második percben emberelőnybe kerültek, de nem tudtak betalálni, ahogyan a kiegészülés után sem hozott gólt a nyitó harmad: Tóth 11, Duschek 5 lövést védett. A második felvonás elején is kimaradt egy Jegesmedvék-fór, aztán a játékrész második felében a győriek kétszer is emberelőnyben játszhattak. Az idő előrehaladtával egyre több feszültség jelent meg a jégen a játékmegszakításoknál. A harmadik húsz perc áthúzódó győri fórral indult, nem éltek vele. A gólcsend a 48. percben tört meg, amikor egy miskolci akció végén Seto vezetéshez juttatta a vendégeket. Hat perccel később Vojtkó lövésébe Miskolczi beleért, Tóth tehetetlen volt, így már 2-0-ra vezetett a DVTK. A végjátékban 4 a 4 ellen megszületett a harmadik Jegesmedvék-gól, Galajda passzát Lövei vágta be közelről.

A DVTK Jegesmedvék 3-0-ra nyertek, ezzel összesítésben 2-1-re vezetnek a párharcban, és ha pénteken győznek, bejutnak a negyeddöntőbe.

etomis_DSC05316

fotó: UNI Győr ETO HC (archív)

Erste Liga, Győr, 363 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Kis-király, Kocsány.
Tóth: 91,9% (Sági)
Duschek: 100% (Kiss B.)