400. gólját lőtte Corey Perry

A Tampa Bay játékosa győztes mérkőzésen érte el a mérföldkövet.

A Colorado esélyeshez méltóan győzött Detroitban 5-2-re. Az Avalanche már az első szünetre kétgólos előnnyel mehetett pihenni és ezt a különbséget a másodikra is megtartotta. A meccs végére tovább tudta növelni az előnyét, így magabiztosan hozta el a pontokat az autóvárosból. A vendégeknél négyen szereztek kettő pontot, akik közül a duplázó Gabriel Landeskog nyújtotta a legjobb teljesítményt.

A Montreal kezd magára találni Martin St. Louis irányítása alatt: a Canadiens zsinórban a negyedik mérkőzését nyerte meg, amire ebben szezonban még nem volt példa. A Habs ezúttal a Buffalót győzte le 4-0-ra Sam Montembeault és Nick Suzuki vezérletével. A 25 éves hálóőr 32 védéssel karrierje első shutoutját szerezte, míg a csatár két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

suzuki

A nap egyetlen hosszabbítását a Dallas nyerte a Winnipeg ellen. A Stars megküzdött a sikerért, hiszen a rendes játékidőben csak a Jets hátát nézte: kétszer kellett egyenlítenie és a legjobb pillanatban a hosszabbításban szerezte meg a vezetést, amikor a vendégeknek már nem volt lehetőségük válaszolni. A Starsban Jamie Benn mindhárom gólban szerepet játszott, Tyler Seguin pedig egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett.

Connor McDavid duplázott, Leon Draisaitl három gólpasszt adott, ám ez is kevés volt az Edmontonnak Tampában. Az Oilers kettőse mellé házon belül senki nem tudott felnőni, a Lightning viszont remek csapatjátékkal ellensúlyozta a kanadai-német páros játékát. A hazaiak 12 csatárából nyolcan szereztek pontot, hárman kettőt is, és ugyanennyit tett a közösbe a hátvéd, Mihail Szergacsov, valamint a karrierje 400. gólját szerző Corey Perry is. Ami a mérkőzés alakulását illeti, a Tampa 1-1 után hagyta állva az ellenfelét, zsinórban három gólt szerzett és végül 5-3-ra nyerte meg a meccset.

A Los Angeles egy késői góllal győzött Arizonában 3-2-re. A Gila River Arénában az első két harmad döntetlennel zárult: az elsőben érintetlenek maradtak a kapuk, a másodikban viszont mindkét gárda kétszer-kétszer volt eredményes. Úgy nézett ki, hogy a harmadik is lepereg gól nélkül, de három perccel a vége előtt érkezett a korábban is eredményes Viktor Arvidsson és eldöntötte a meccset. A Kings az utolsó 10 meccséből hetet megnyert és összesen 15 pontot gyűjtött a lehetséges húszból.