UNI Győr ETO HC–Gyergyói HK 2-6

Szilassy Zoltán tanítványai győri győzelmükkel megerősítették pozíciójukat a második helyért folyó harcban.

Mindkét együttes lendületesen kezdte a mérkőzést, a 4. percben Chris Bodo indult meg a jobb szélen, és egy technikás cselt követően a jobb felsőbe lőtt, 0-1. A gólt követően a Gyergyó fent tudta tartani a nyomást, a 11. percben Brance Orban egy középre játszott korongból lőtte ki a bal felső sarkot, 0-2. Gyorsan érkezett a győri válasz, Szalma Zsolt találatával egy gólra zárkóztak a zöld-fehérek. A győriek magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, Páterka a bal szélen meglódulva vette célba a bal alsó sarkot, Rinne a mamuttal hárított.

A második harmadban oda-vissza játék alakult ki, mindkét oldalon adódtak gólhelyzetek. A 27. percben egy távoli, megpattanó lövésre csapott le Sárpátki, a kapu közvetlen közeléből a hálóba lőtt, 1-3. Alig több mint másfél percet követően Szigeti Ákos a harmad közepéről lőtt góljával a gyergyóiak háromgólosra növelték előnyüket. A 28. percben a hazaiak kettős létszámfölénybe kerültek, azonban a Gyergyó sikeresen kivédekezte az emberhátrányt. A zöld-fehérek ezt követően is fent tudták tartani a nyomást, egy sikeres letámadást követően Czakó Barna a kapu közvetlen közeléből talált be, 2-4. A második harmad vége előtt, szépen kijátszott létszámfölényes akcióból a duplázó Sárpátki szerezte meg az újabb vendég találatot, 2-5.

Az utolsó játékrészben a hazaiak küzdöttek az egyenlítő gólért, azonban Rinne vezetésével a védelem állta a sarat. A hajrában kapusát is lehívta Ladányi, de hiába támadtak hat a négy ellen a győriek, Haaranen üres kapus találatával kialakult a 2-6-os végeredmény.

Az ETO szombaton Újpesten fejezi be az alapszakaszt, míg a Gyergyói HK csütörtökön a Titánokhoz látogat.

etogye_DSC09195

fotó: UNI Győr ETO HC

Nem volt problémánk, ezért csináltunk magunknak

Edzői értékelések a Győr és a Gyergyó meccse után.

Ladányi Balázs vezetőedző, UNI Győr ETO: „A legnagyobb problémám, hogy a Gyergyónak meg sem kellett dolgoznia a 3 pontért, nagyon könnyű gólokat adtunk és ezáltal nagyon könnyen adtuk a meccset is. Gratulálok az ellenfélnek.”

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyó: „A rájátszás előtt voltunk három meccsel, és nekünk még kellenek a pontok, volt tét és ez látszott, a kezdésünk nagyon agresszív és jó volt. Az első 10 perc nagyon tetszett, utána 2-0-nál elkezdtük egy kicsit csalni a jégkorongot, és egy hibából az ellenfél közelebb jött, de végig kontrolláltuk a meccset, 60 percig erősnek mutatkoztunk. Ami viszont nem tetszett, hogy túl sok kiállításunk volt, a rájátszásában ez nem fog beleférni. Ennél sokkal okosabbnak kell lennünk, mert nem volt problémánk, ezért csináltunk magunknak. Összességében jól dolgoztunk, a támadójátékunk ismét nagyon effektív volt, elégedett vagyok a fiúkkal, jól dolgoztak.”

Erste Liga, Győr, 436 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Kocsány, Szabó.
Tóth: 84,4% (Sági)
Rinne: 94,3% (Demeter)